Ajlant z “Łuczka” Drzewem Chełma ‘2020

Pomnikowy ajlant gruczołowaty rosnący na pl. Łuczkowskiego został wybrany Drzewem Chełma ‘2020. Zwycięzca zostanie zgłoszony do ogólnopolskiego finału Drzewo Roku, organizowanego przez ekologiczny Klub Gaja.

Plebiscyt przeprowadziło Stowarzyszenie WeRwA we współpracy z naszą redakcją. Internauci głosowali poprzez lajkowanie zdjęć poszczególnych kandydatów na Facebooku. Zwycięski ajlant zdobył 263 lajki. Drugie miejsce przypadło miłorzębowi dwuklapowemu rosnącemu na dziedzińcu Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich (207 lajków), a trzecie lipie drobnolistnej rosnącej na posesji znanego chełmskiego barda Jarka Buczka (104 lajków).

Zgodnie z zapowiedzią głosującym na naszym profilu przyznaliśmy pięć sadzonek drzew, które ufundowało Nadleśnictwo Chełm. Laureatami okazali się: Dominika BARANOWSKA, Bożena GRYCIUK, Sebastian KOZIŃSKI, Beata RYSZKIEWICZ, Krzysztof LEŚ. Po odbiór zapraszamy do naszej redakcji w terminie do 16.10.2020 r.

*******

W sobotę 10 października członkowie Stowarzyszenia WeRwA i wolontariusze posadzili 102 drzewa w lokalizacjach wskazanych przez Miasto Chełm i Chełmską Spółdzielnię Mieszkaniową. Liczba drzew oczywiście nawiązywała do lat biegnących od odzyskania niepodległości. Sadzonki lipy, jawora i czereśni ptasiej przekazało Nadleśnictwo Chełm.

*******

Laureatami konkursu tematycznego o drzewach z poprzedniego wydania naszej gazety zostali: Aleksanda MAZUR, Barbara KOŚCIUK oraz Monika Walczuk. Po nagrody zapraszamy do naszej redakcji w terminie do 16.10.2020r.

*******

Koncert grupy Bimber Boys, który rozpocznie się w sobotę 17 października o godz. 20:00. Z wiadomych względów, można go będzie obejrzeć w internecie na profilu Stowarzyszenia WeRwA na Facebooku. Bimbersi zabiorą publiczność w muzyczną podróż po wielu zakątkach świata, zarówno tych bardziej i mniej znanych, tych częściej i rzadziej odwiedzanych. Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here