Aleja Sław powstanie przed Aqua Lublin?

Czy lubelskie gwiazdy sportu będą miały w końcu swoją Aleję Sław? O miejsce w przestrzeni Lublina, gdzie uhonorowani zostaliby najlepsi sportowcy upomina się radny Dariusz Sadowski, przewodniczący Komisji Sportu Urzędu Miasta.


Dzisiaj (poniedziałek) Dariusz Sadowski ma złożyć do prezydenta Krzysztofa Żuka oraz przewodniczącego Rady Miasta Jarosława Pakuły interpelację, w której poprosi o utworzenie Alei Sław lubelskiego sportu. Także na najbliższej, czwartkowej sesji Rady Miasta Lublin ma poruszyć ten temat.

– Mamy wstępną koncepcję – mówi tygodnikowi radny, który występuję w imieniu grupy ludzi związanych ze sportem. – Według nas najlepszym miejscem byłaby przestrzeń tuż przy Aqua Lublin, a dokładnie przed ogromną kulą. Ta przestrzeń, która daje nieograniczone możliwości, do tego jej otoczenie to najodpowiedniejsze miejsce. Z jednej strony pływalnia, a z drugiej hala, w której występowało i występuje wielu naszych znakomitych zawodników i zawodniczek – mówi radny.

Według wnioskodawców, każdy z wybitnych sportowców, który znalazłby się w Alei Sław miałby swoją gwiazdę z imieniem i nazwiskiem. Do sprawy będziemy wracali.

Przypomnijmy, przed blisko dziesięcioma laty z pomysłem stworzenia Alei Sławnych Lublinian wyszedł radny, wówczas PO, a dziś PiS, Zbigniew Ławniczak. Najpierw proponował jej umiejscowienie na Krakowskim Przedmieściu, a później (w 2020 roku) na placu Teatralnym przed CSK. Miasto z zainteresowaniem odnosiło się do tych planów, ale ostatecznie nie podjęło w tym kierunku konkretnych działań. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here