AleTaxi o krok od tytułu

WP WO Omega przegrała w ubiegłym tygodniu zarówno mecz z FC Kumple 3:8 (do przerwy było 3:3) i z FLN LABEL 4:6, grzebiąc tym samym szansę na szóste miejsce w lidze

Piłkarze AleTaxi wygrali 3:1 z ZURB i są już o krok od końcowego sukcesu w X Jesiennej Lidze Orlikowej, organizowanej przez Ognisko TKKF Omega. Taksówkarze nie muszą nawet zdobyć punktu w ostatniej potyczce z FC Kumple, wystarczy że nie przegrają z rywalami więcej niż pięcioma golami (zdobywając dwa), oczywiście o ile wcześniej Paweł Bugała i spółka rozprawią się z drużyną ZURB.


W ubiegłym tygodniu AleTaxi po golach Mateusza Siedleckiego, Wojciecha Czernickiego i Michała Rycerza wygrali spotkanie z ZURB, tym samym pozbawiając rywali szans na zajęcie pierwszego miejsca. Wynik potyczki na szczycie mógł być zgoła odmienny gdyby, w ekipie ZURB Patryk Stadnicki wykorzystał podania od kolegów. Bramka strzeżona przez Tomasza Bronikowskiego z AleTaxi była jednak jak zaczarowana.

Dzięki wygranej taksówkarze utrzymali sześciopunktową przewagę nad rywalami, ZURB i zespołem FC Kumple, który pokonując WP WO Omega 8:3 wciąż ma teoretycznie szanse na wygranie rozgrywek.

Kumple by prześcignąć taksówkarzy najpierw musieliby wygrać mecz o srebro z ZURB, który odbędzie się 10 listopada o godz. 19:35, a następnie dwa dni później rozprawić się w spotkaniu o złoto z AleTaxi, wygrywając 6:1 lub różnicą co najmniej sześciu trafień.

Pierwsze spotkanie tych zespołów, rozegrane przed dwoma tygodniami taksówkarze wygrali 7:2!

– To, czego musieliby dokonać Paweł Bugała i spółka wydaje się wręcz nieprawdopodobne, ale nie takie historie miały już miejsce w ponad 35-letniej rywalizacji w rozgrywkach dla amatorów organizowanych przez nasze Ognisko. Dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe – mówi Zbigniew Furman, prezes TKKF Omega.

Pewne jest już, że wspomniane zespoły: AleTaxi, FC Kumple i ZURB zajmą miejsca na podium. Czwarta pozycja w rozgrywkach przypadnie Omedze, dzięki remisowi z FC Balon (będzie piąty) i efektownej wygranej ze Spiżarnią, niespodziewanie najsłabszą ekipą tegorocznych rozgrywek.

W meczu decydującym o 6. miejscu, w derby Felina, po raz kolejny (teraz o dwie bramki) lepsza od WP WO Omega okazała się drużyna FLN LABEL.

Oprócz walki o medale do końca w Jesiennej Lidze Orlikowej Omegi toczyć się będzie także rywalizacja o strzelecką koronę. O tym czy Patryk Stadnicki (ZURB) przegoni Pawła Bugałę (FC Kumple) przekonamy się już jutro wieczorem (wtorek). BAS

WYNIKI

WP WO Omega – FLN LABEL 4:6
bramki: Max Sprawka 2, Piotr Krysa 2 – Dawid Adamczyk 3, Krzysztof Zarzycki 3.

Omega – Spiżarnia 8:1
Bramki: Bartosz Marczak 4, Adrian Głowacki 2, Andrzej Marczak, Kamil Błaszczak – Grzegorz Ostrowski.

FC Kumple – WP WO Omega 8:3
Bramki: Paweł Bugała 3, Piotr Bielak 3, Bartomiej Ślepowroński, Patryk Ślepowroński – Max Sprawka 2, Mariusz Dudziak.

ZURB – ALE Taxi 1:3
Bramki: Patryk Górski – Mateusz Siedlecki, Wojciech Czernicki, Michał Rycerz.

FC Balon – Omega 4:4
Bramki: Krzysztof Kosowski 2, Piotr Urbańczyk, Andrzej Demczuk – Bartosz Marczak 2, Andrzej Marczak, Patryk Mitrut.

Spiżarnia – ZURB 2:9
Bramki: Kamil Gawęda, Grzegorz Ostrowski – Patryk Stadnicki 4, Sylwester Rozdzialik 2, Robert Swić, Marek Górski, Marcin Kijek.

WP WO Omega – FC Balon 3:7
Bramki: Piotr Krysa 2, Max Sprawka – Piotr Urbańczyk 5, Krzysztof Kosowski.

Do rozegrania

10 listopada – 19:00: FC Balon – Spiżarnia * 19:35: ZURB – FC Kumple
12 listopada – 19:30: FC Kumple – AleTaxi

TABELA ROZGRYWEK

1. AleTaxi 13 36 92-23
2. FC Kumple 12 30 89-29
3. ZURB 13 30 56-30
4. Omega 14 20 49-63
5. FC Balon 13 16 47-48
6. FLN LABEL 14 13 40-60
7. WP WO Omega 14 9 20-80
8. Spiżarnia 13 6 23-80

Najlepsi strzelcy

32 gole – Paweł Bugała (FC Kumple)
31 – Patryk Stadnicki (ZUBR)
24 – Mateusz Siedlecki (AleTaxi), Bartosz Marczak (Omega)
19 – Patryk Grzegorczyk (FC Kumple)
18 – Wojtek Czernicki (AleTaxi)
15 – Marcin Orłowski (AleTaxi)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here