Ależ były emocje. Druhny i druhowie sprawdzili się w sztafecie i boju [GALERIA]

MDP Staw wśród dziewcząt, MDP Krzywice w drużynach mieszanych, OSP Weremowice wśród mężczyzn i drużyna żeńska z Krzywic to zwycięzcy Zawodów Sportowo-Pożarniczych Drużyn OSP Gminy Chełm, które odbyły się 17 maja nad Zalewem Żółtańce.

Do zawodów przystąpiło osiem Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w tym dwie dziewczęce, a także siedem dorosłych drużyn OSP, wśród nich jedna kobieca. Zmagania rozpoczęły się od złożenia meldunku wójtowi gminy Chełm Wiesławowi Kociubie przez komendanta gminnego OSP Edwarda Pietrasia. Chwilę później drużyny stanęły już do rywalizacji, w której liczyły się szybkość, dokładność i dobra współpraca.

Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt najlepsza okazała się MDP Staw, przed MDP Weremowice. W kategorii drużyn mieszanych zwyciężyła MDP Krzywice, a kolejne lokaty zajęły MDP Strupin Duży, MDP Stare Depułtycze, MDP Rożdżałów, MDP Staw i MDP Żółtańce. W rywalizacji dorosłych drużyn kobiecych wystąpiła reprezentacja Krzywic, natomiast wśród mężczyzn triumfowała OSP Weremowice, przed OSP Stare Depułtycze, OSP Krzywice, OSP Rożdżałów, OSP Strupin Duży i OSP Staw.

Dekoracji drużyn oraz wręczenia nagród dokonali: Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm, Marek Chybiak, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Chełm, Artur Kubacki, zastępca wójta gminy Chełm, Wojciech Chudoba, komendant miejski PSP w Chełmie, Mirosław Mysiak, prezes Zarządu Gminnego OSP, oraz Edward Pietraś, komendant gminny OSP. Rd, fot. FB Gmina Chełm