Amulety i herbatki nie działają

Policja przestrzega przed oszustami, którzy wykorzystują panikę związaną z koronawirusem i oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. – Nie dajmy się nabrać na magiczne amulety i cudowne herbatki – apelują służby.

– W sieci pojawiły się oferty sprzedaży m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia – spowodować cudowne ozdrowienie.

Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców, ale i podszywania się pod służby sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa – podaje w oficjalnym komunikacie Komenda Główna Policji.

Mundurowi przestrzegają wszystkich, by nie dali się zwieść oszustom i nie kupowali cudownych środków na koronawirusa, a także by nie wpuszczali do domów takich podejrzanych sprzedawców. O każdej próbie fałszerstwa należy powiadomić najbliższą jednostkę policji. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here