Andersen i kartki

Nie na darmo Gminna Biblioteka Publiczna w Wyrykach nosi miano Biblioteki Inspiracji. Praktycznie nie ma tygodnia, by nie działo się w niej coś pożytecznego dla lokalnej społeczności. Ostatnio zorganizowano „noc z Andersenem” oraz warsztaty tworzenia kartek wielkanocnych.

Noc z Andersenem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyrykach to już czwarta edycja tego wydarzenia (odbyła się z 29 na 30 marca). Jak co roku w ostatni weekend poprzedzający urodziny H.Ch. Andersena w Bibliotece Inspiracji na dzieci czekały gry, zabawy, konkursy, ciekawi goście, projekcja baśniowego filmu, nocleg wśród książek pomiędzy bibliotecznymi regałami, kolacja… i poranne śniadanko. – Z roku na rok impreza się rozrasta, coraz więcej dzieci nocuje a także bierze udział w części otwartej – mówi Hanna Czelej, dyrektor biblioteki.

– Tym razem nawet rodzice zostali z nami do późnych godzin nocnych i wzięli udział we wspólnej zabawie. Ten baśniowy show poprowadziła Ewa Noga z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA Koło w Lublinie. Z kolei w środę (3 kwietnia) w bibliotece odbyły się warsztaty tworzenia kartek wielkanocnych, zakończone konkursem, w którym udział wzięły wszystkie wykonane tego dnia prace. W kategorii wiekowej 7-9 lat pierwsze miejsce zajęła Hania Zdolska, drugie miejsce przypadło Patrykowi Busce, a trzecie Nikoli Juchimiuk.

W kategorii wiekowej 10-12 lat pierwsze miejsce otrzymała kartka wykonana przez Karola Niedzielaka, drugie miejsce zajęła Ola Rabaniuk, natomiast na miejscu trzecim uplasowała się Lena Baran. Wszystkie dzieci biorące udział w warsztatach otrzymały pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych dodatkowo statuetki ufundowane przez Mirosława Torbicza – wójta gminy Wyryki. Wszystkie prace można oglądać w bibliotece do 10 kwietnia. (b)