Ani imprez, ani kąpieli

Czwartkowa sesja rady gminy w Urszulinie została zwołana przede wszystkim ze względu na konieczność przesunięć w budżecie niezbędnych do realizacji dwóch inwestycji drogowych. Przy okazji zdecydowano też, że w tym sezonie nie będzie kąpielisk ani imprez cyklicznych.


Pierwszym punktem obrad samorządowców z Uruszlina był ten o ustaleniu kąpielisk. W latach ubiegłych gmina urządzała dwa takie miejsca – w Suminie i Grabniaku. Ze względu na koronawirusa, w tym roku radni zdecydowali, że kąpielisk strzeżonych nie będzie. Z tego samego powodu odwołano też dwie cykliczne imprezy, które ściągały do Urszulina mnóstwo uczestników.

Nie będzie ani Dni Gminy Urszulin, ani Biegów Ekologicznych. Zdecydowano natomiast o przesunięciu środków w budżecie i zaciągnięciu kredytu na zapewnienie wkładu własnego na dwie inwestycje drogowe, na które gmina dostała dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu nowy asfalt pojawi się na drogach w Dębowcu i Grabniaku.

Na koniec stwierdzono, że dopuści się do użytku targowisko gminne w Urszulinie jako ważne miejsce dla całej społeczności lokalnej. Handel na nim ma się odbywać według zasad ustalonych przez rząd. (bm)