Araszkiewicza pożegna się z błotem

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił wyczekiwany przez mieszkańców przetarg na budowę ostatniego nieurządzonego odcinka ul. Araszkiewicza. Drogowcy zajmą się budową pełnej infrastruktury drogowej w miejsce gruntowej dziś drogi na odcinku od ul. Skowronkowej do wysokości posesji nr 57.

W ramach robót wybudowana będzie nie tylko nawierzchnia samej jezdni z betonowej kostki brukowej, ale także chodniki i zjazdy do posesji o podobnej nawierzchni, oświetlenie drogowe w technologii LED. Powstanie również kanalizacja deszczowa.

Cały realizowany odcinek ma długość ok. 100 metrów, a koszty przygotowania projektu budowy współfinansowali sami mieszkańcy. Gotowy projekt w tym przypadku czekał na realizację w urzędniczej „szufladzie” już od 2018 roku. Do chwili obecnej miasto nie potrafiło jednak znaleźć środków niezbędnych do realizacji tego zadania, którego szacunkowy koszt wynosi ok. 700 tys. zł.

Sytuację zmieniły dopiero wiosenne protesty mieszkańców, którzy czuli się rozgoryczeni pominięciem realizacji ich odcinka drogi w większym zadaniu obejmującym budowę sąsiedniej ul. Skowronkowej. Tam inwestycja trwa już od późnej wiosny, ale zakończy się dopiero na początku 2024 roku. Oznacza to, że ostatecznie uda się wykonać wszystkie roboty w tym rejonie równolegle.

Całość zadania powinna zająć przyszłemu wykonawcy nie więcej niż 8 miesięcy, a zainteresowane zleceniem podmioty mogą składać swoje oferty do ZDiM w terminie do 5 grudnia.

Marek Kościuk