Archikatedra z nowym gospodarzem

Ks. prałat Adam Lewandowski, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie, czyli lubelskiej archikatedry, po 25 latach pełnienia tego stanowiska przeszedł na emeryturę. Jego następcą został ks. Krzysztof Kwiatkowski, dotychczasowy kanclerz lubelskiej kurii.


Jak co roku w czerwcu we wszystkich diecezjach w Polsce zapadają decyzje personalne. W tym roku w lubelskiej archidiecezji było ich stosunkowo niewiele, ale niektóre z nich są bardzo doniosłe. Najbardziej chyba ta związana ze zwolnieniem ze stanowiska w związku z przejściem na emeryturę, proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty ks. prałata Adama Lewandowskiego, który zarządzał lubelską archikatedrą przez ostatnie ćwierć wieku.

Na jego następcę metropolita lubelski, abp. Stanisław Budzik powołał ks. Krzysztofa Kwiatkowskiego, który dotychczas pełnił funkcję kanclerza lubelskiej kurii. Na tym stanowisku zastąpi go ks. dr Adam Jaszcz, dotychczasowy wicekanclerz kurii, którego obowiązku przejmie z kolei ks. Sylwester Brzozowski.

Zmiany na stanowisku proboszcza zaszły również w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie. Jej dotychczasowy zarządca ks. kanonik Antoni Socha, podobnie jak proboszcz Lewandowski, przeniesiony został w stan emerytalny. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here