Areszt za e-fajkę

Decyzją włodawskiego sądu do aresztu trafił nastolatek z Chełma, podejrzany o dokonanie kradzieży rozbójniczej w Okunince. Poszło o e-papierosa…

Sytuacja miała miejsce w niedzielę nad ranem (4 września). – 23-latek wyszedł zapalić przed jednym z lokali w Okunince. Wtedy podszedł do niego nieznany mężczyzna i poprosił najpierw o udostępnienie mu Internetu, a później o e-papierosa. Życzliwy 23-latek podzielił się i Internetem, i e-papierosem. Nieznajomemu tak on się spodobał, że nie chciał go oddać i sobie z nim poszedł. Gdy 23-latek próbował odebrać swoją własność, dostał silny cios, a rozbójnik poszedł do samochodu, gdzie schował skradziony przedmiot – relacjonuje podinsp. Bożena Szymańska z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Sprawcą okazał się 18-letni mieszkaniec Chełma. Policjanci znaleźli przy nim skradzionego e-papierosa. W chwili zatrzymania chłopak miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzuty, a Sąd Rejonowy we Włodawie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. – Za kradzież rozbójniczą grozi zgodnie z kodeksem karnym do 10 lat pozbawienia wolności – przypomina podinspektor Szymańska. (pc)