Artystyczne perełki

W ubiegłą środę, w Zespole Szkół nr 13 w Lublinie, prezydent Lublina, Krzysztof Żuk spotkał się z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy w zakończonym roku szkolnym zdobywali laury w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. Poza gratulacjami i podziękowaniami miał dla nich stypendia, nagrody książkowe i dyplomy. Docenieni zostali również ich wychowawcy i szkoły.

Łącznie nagrodzonych zostało 118 uczniów z 29 szkół podstawowych, którzy uzyskali 144 tytuły. Uczniowie-laureaci międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów artystycznych, którzy dodatkowo legitymują się średnią ocen, co najmniej 4,80 oraz co najmniej bardzo dobrą oceną z zachowania (w sumie 68 osób), otrzymali również jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Lublin w wysokości 400 zł.

Z kolei pamiątkowe, okazałe puchary czekały na podstawówki, które mogą pochwalić się największą liczbą laureatów. Wśród podstawówek to: SP nr 30 – 25 uczniów zdobyło 31 nagród, SP nr 1 – 12 uczniów zdobyło 16 nagród, SP nr 16 – 9 uczniów zdobyło 10 nagród.

O wiele skromniejsza była grupa uczniów-laureatów ze szkół ponadpodstawowych. Takich uczniów było tylko 31 reprezentujących 13 lubelskich szkół średnich. Dziewięcioro spośród nich, którzy oprócz wybitnych osiągnięć artystycznych, mają średnią ocen co najmniej 4,30 i bardzo dobre zachowanie otrzymało jednorazowe stypendia w wysokości 600 zł.

Puchar za największą liczbę uczniów-laureatów powędrował do V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, którego 10 uczniów zdobyło 10 tytułów. Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here