Aura na wielkiej scenie

Aura – to pseudonim artystyczny pochodzącej z Chełma 28-letniej Pauli Powroźnik, wokalistki i autorki tekstów. 22-23 sierpnia Aura zadebiutuje z piosenką „W niepokoju myśli” na prestiżowym, XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festiwal”. Przedtem także premiera debiutanckiego singla Pauli, która już nawiązuje współpracę ze znanymi producentami i wytwórniami. To może być początek wspaniałej kariery muzycznej.

Paula Powroźnik jest absolwentką II LO w Chełmie. Artystyczne pasje rozwija od najmłodszych lat. Od 8. roku życia tańczyła w zespole „Takt” działającym przy Chełmskim Domu Kultury. Przygoda z tańcem i zamiłowanie do występów na scenie wpłynęły na całe jej życie. Muzyka zawsze „grała w jej duszy”. Jako uczennica gimnazjum założyła z rówieśnikami zespół muzyczny. Występowała też jako solistka na przeglądach piosenki. Po maturze wyjechała do Warszawy, gdzie ukończyła studia na kierunku filologia klasyczna. Paula od lat jest też nauczycielem tańca towarzyskiego. Obecnie wychowuje wraz z mężem córeczkę, Zosię.

– Muzyka jest moją wielką pasją i od lat się nią zajmuję – mówi Paula. – Piszę teksty i melodie, ale dotąd robiłam to głównie do szuflady. Czuję jednak, że teraz nadeszła dla mnie szansa i chciałabym ją jak najlepiej wykorzystać.

Ta szansa na rozwój muzycznej kariery to „Rzeszów Carpathia Festiwal”, zaplanowany na 22-23 sierpnia br. Aby wystąpić w tym prestiżowym, międzynarodowym festiwalu, Paula musiała przejść eliminacje, rywalizując z licznym gronem młodych artystów. Na „Rzeszów Carpathia Festiwal” będzie jedną z dziesięciu artystek i artystów, reprezentujących Polskę.

Paula zadebiutuje tam z piosenką pt. „W niepokoju myśli”. 28-latka solidnie przygotowuje się do tego ważnego wydarzenia, bo chce zaprezentować się jak najlepiej. Ma świadomość, że na festiwalu w Rzeszowie gości wiele wpływowych osób z branży muzycznej. Dzięki temu występowi drzwi do muzycznej kariery 28-latki mogą stanąć otworem. Bez względu na to, 19 sierpnia br. na wszystkich serwisach streamingowych odbędzie się premiera jej debiutanckiego singla pt. „Nieznajomy” wraz z teledyskiem.

– Piosenka ubrana jest w nowoczesne dźwięki, które na długo zostają w pamięci. Opowiada o przypadkowym spotkaniu dwojga nieznajomych, niedopasowaniu i wzajemnym przyciąganiu – zapowiada wokalistka.

Producentem utworu jest Tomasz Kunysz, znany z wrocławskiej sceny muzycznej. Po udziale Pauli w „Rzeszów Carpathia Festiwal” udostępniony też zostanie klip do utworu „W niepokoju myśli”. Z kolei w oczekiwaniu na debiutancki singiel Paula razem z Bartkiem Mielczarkiem, producentem muzycznym i basistą nagrała wersje studyjne piosenek „For You” (Rita Ora) oraz „Alive” (Sia). Można je usłyszeć na profilach społecznościowych Aury oraz na kanale YouTube.

Współpraca z B. Mielczarkiem zaowocowała również nagraniem demo, na którym znajduje się m.in. piosenka „W niepokoju myśli”. W lipcu br. Paula dołączyła też do projektu „My Name Is New” w wytwórni „Kayax”. Piosenka „Nieznajomy” została wydana pod patronatem tej właśnie wytwórni. Warto wsłuchać się w niezwykłą barwę głosu Pauli, bo jej muzyka od pierwszych dźwięków pełna jest emocji. Na profilach społecznościowych i kanale YT Aury zamieszczono jej covery z cyklu „Live Session – co mi w duszy gra”. Trzymamy kciuki za utalentowaną chełmiankę! (mo, fot. Dorota Czarniak)