Autokar z uchodźcami w rowie

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w miniony czwartek w Kolonii Siedliszczki (gm. Piaski). Ukraiński autokar przewożący uchodźców zjechał do przydrożnego rowu i przewrócił się na prawy bok. Kilka osób, w tym także dzieci, przetransportowano do szpitala. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń.


Do wypadku doszło przed godziną 7. Ukraiński autokar, jadący od Hrebennego w kierunku Warszawy, nagle zjechał z drogi i przewrócił się na bok.

– Autokarem podróżowały 73 osoby, zgodnie z dopuszczalną ilością przewidzianą konstrukcyjnie, w tym dwóch kierowców. Na miejsce zostały zadysponowane służby, które przystąpiły do akcji ratunkowej: pogotowie ratunkowe, straż pożarna oraz policja – przekazała st. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik świdnickiej komendy policji.

Kiedy służby ratunkowe przybyły na miejsce większość podróżnych o własnych siłach wydostała się z pojazdu. Podróżnych, którzy nie wymagali hospitalizacji przewieziono do remizy OSP w Siedliszczkach.

– Autokarem podróżowały głównie kobiety z dziećmi. W Siedliszczkach zapewniono im ciepły posiłek i miejsce do odpoczynku – przekazał st. kpt. Paweł Dańko, rzecznik prasowy KP PSP w Świdniku.

Początkowo informowano o tym, że do szpitala przewieziono 6 osób: pięcioro dzieci i kobietę. Ostatecznie do szpitala trafiła 74-latka i troje dzieci w wieku 3, 14 i 16 lat. Na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń i nie wymagały hospitalizacji. Pod opieką lekarzy pozostała natomiast 74-letnia obywatelka Ukrainy, która w wyniku wypadku doznała uszkodzenia kręgosłupa.

Policjanci ustalili, że kierujący autokarem 47-latek był trzeźwy. Najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here