Autostradą na cmentarz

W Różance dobiega końca budowa drogi prowadzącej do cmentarza. – To prawie autostrada – komentują mieszkańcy, dziwiąc się, że wójt wydaje bez mała 2 mln zł na piękną aleję w swojej rodzinnej miejscowości, kiedy tuż obok w błocie, na innych drogach, grzęzną nawet ciągniki.
Budowę 900-metrowego odcinka drogi gminnej od strony kościoła w Różance do cmentarza parafialnego sfinansuje w połowie budżet państwa w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Gminie Włodawa udało się pozyskać te środki, składając w ub.r. skuteczny wniosek. Drugie 900 tys. zł gmina wyłoży z własnego budżetu.
Mieszkańcy Różanki, ale i wielu innych miejscowości, zwracają uwagę, że standard budowanej drogi zdecydowanie przewyższa potrzeby. – Znaczna część drogi idzie obok pól. Faktycznie ta droga jest konieczna, ale jest tyle potrzebniejszych, że głowa boli – komentują ludzie.
Inni przypominają, że są to kolejne miliony „wpompowane” w Różankę. Niedługo milion złotych zostanie wyłożony na różaniecką szkołę w ramach unijnego projektu. – Czy tylko ta miejscowość jest w gminie? – bulwersuje się niektórzy mieszkańcy innych miejscowości.
Wykonawcą remontu jest Zakład Robót Drogowych i Budowlanych Tadeusz Horszczaruk. Do połowy listopada odcinek drogi wraz z chodnikiem po jednej stronie i licznymi zjazdami na pola zostanie oddany do użytku. (gd)