AZS UMCS lepszy od Księżaka!

W meczu na szczycie II ligi koszykarze AZS UMCS Lublin pokonali Syntex Księżak Łowicz 61:42. Dzięki wygranej podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego zrównali się punktami z najgroźniejszymi rywalami w walce o awans do I ligi i awansowali w sobotę na pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek!
Początek meczu nie zapowiadał końcowego sukcesu lubelskiego zespołu. Goście po niespełna minucie prowadzili już 5:0. Najpierw za dwa trafił Maciej Cukierda, a potem trójkę dołożył Bartosz Włuczyński. Jeszcze w 3. minucie Księżak wygrywał 8:4. Do remisu jednak po dwóch celnych rzutach doprowadził Sebastian Dusiło! Goście odpowiedzieli jeszcze trójką Michała Świderskiego, ale kolejne minuty należały już do miejscowych. Po trafieniach Dusiło i Bartosza Karolaka AZS UMCS objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania.
Najskuteczniejszym koszykarzem w zespole gospodarzy był Karolak. 24-latek zdobył 19 punktów, trafiając między innymi jedną trójkę i wszystkie osiem wykonywanych rzutów wolnych.

AZS UMCS Lublin – Syntex Księżak Łowicz

61:42 (22:13, 14:10, 16:9, 9:10)
AZS UMCS: Karolak 19 (1×3), Dusiło 11, Tradecki 11 (3×3), Wiśniewski 10, Stefaniuk 5 (1×3) oraz Jagoda 3, Kowalczuk 2, Beczek, Krzeszowski.
Księżak: Włuczyński 15, Świderski 6, Wójcik 5, Cukierda 4, Makuch 3 oraz Przygucki 4, Nieporęcki 2, Bojko 2, Piątek 1, Aniszewski.