Bakcynalia nie dały się koronawirusowi

“.jasiu”z Trzcianki otrzymał nagrodę publiczności 34. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia”

Za nami 34. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia”. Była to edycja wyjątkowa, bo z uwagi na pandemię koronawirusa, odbywająca się po raz pierwszy w przestrzeni internetowej poprzez transmisję na żywo z sali widowiskowej ACK UMCS Chatka Żaka.


Przez dwa dni na scenie zaprezentowały się m.in. zespoły Grzane Wino, U Studni, Piotr Bakal, Pod Strzechą oraz Mikroklimat. Ich występy cieszyły się dużym zainteresowaniem – obejrzało je łącznie 2,5 tysiąca internautów.

W konkursie finałowym Bakcynaliów zaprezentowało się 12 uczestników. Biorąc pod uwagę charakter i założenia imprezy, jury, któremu przewodniczył dziennikarz radiowy, autor Magazynu Piosenki Studenckiej „MIKROKLIMAT” Polskiego Radia Rzeszów Jerzy Krużel przyznało następujące miejsca i nagrody: 1. miejsce – „Kapela spod Rubani” z Korczyny (nagroda 2000 zł ufundowana przez Miasto Lublin); 2. miejsce – Marta Kania z zespołem, z Wrocławia (nagroda 1000 zł ufundowana przez Miasto Lublin); 3. miejsce – ex aequo zespół „Nie do Pary” z Łodzi-Katowic-Złocieńca-Warszawy oraz zespół „Żywioły Art” z Ciechanowa (nagrody po 750 zł ufundowane przez Województwo Lubelskie). Jedno z przyznanych wyróżnień trafiło do lublinianki Karoliny Gruby.

Nagrodę publiczności ufundowaną przez Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w wysokości 1500 zł otrzymał „.jasiu”z Trzcianki. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here