Bałagan do prokuratury

Do prokuratury w Chełmie trafił anonim w sprawie bałaganu, który – zdaniem mieszkańców osiedla Cementownia – zrobiła firma budowlana w trakcie remontu jednej z chełmskich ulic.

Gruzowisko znajduje się przy ul. Fabrycznej, obok ogródków działkowych. A miało powstać po remoncie ul. Kolejowej. – To stamtąd wyrzucona została poprzednia podbudowa drogi, krawężniki i ziemia (wybierana pod poszerzenie ulicy i ścieżkę rowerową). Widoczne są także opakowania po farbie drogowej do malowania pasów.

Ślady opon z miejsca wysypiska zgodne są z tymi z okolic, gdzie jeździły maszyny budowlane podczas prac – napisał do prokuratury w zawiadomieniu o możliwym popełnieniu przestępstwa mieszkaniec os. Cementownia. – Bardzo się cieszymy, że Miasto Chełm remontuje drogi, ale niestety wykonawca zorganizował nielegalne wysypisko gruzu w najbliższej okolicy zamiast uczciwie i zgodnie z prawem oddać gruz do MPGK/PGO.

Z wykonawcą remontu nie udało nam się skontaktować, ale coś nam się wydaje, że to składowisko gruzu może być jedynie tymczasowe, bo ten materiał zazwyczaj wykorzystywany jest ponownie. np. do utwardzania dróg gruntowych.

Z uwagi na brak podpisów pod doniesieniem prokuratura nie wszczęła postępowania. Przekazała anonim policji, by ta sprawdziła zasadność skargi. (reb)