Basen będzie tańszy

Nawet 2 mln zł może zaoszczędzić miasto na przebudowie basenu przy Szkole Podstawowej nr 8. Do przetargu przystąpiło sześć firm. Pływalnia ma być gotowa do 30 września przyszłego roku, a prace powinny ruszyć jeszcze w br.

Wszystko wskazuje na to, że modernizacja basenu przy Szkole Podstawowej nr 8 nie pochłonie ponad 10 mln zł. Po otwarciu ofert okazało się, że inwestycję da się zrealizować znacznie taniej. Miasto może zaoszczędzić nawet 2 mln zł.

Miasto na sfinansowanie wszystkich prac zamierzało przeznaczyć 10 657 983 zł. Do przetargu przystąpiło sześć firm. Poza jedną, spółką Perfekt z Chełma, wszystkie zaoferowały cenę poniżej kwoty, jaką urzędnicy zapisali w budżecie. Najtańszą ofertę złożyła firma Budmat z Zamościa, która za wykonanie wszystkich ujętych w projekcie prac wystawi fakturę na 8 634 600 zł. O 20 tys. zł wyższą ofertę przedstawiła firma Fewaterm z miejscowości Gromnik w województwie małopolskim. Z kolei 8 731 130 zł zaoferowała chełmska spółka Lidertech.

Urzędnicy sprawdzają oferty pod względem formalnym i merytorycznym. Wyłonienie wykonawcy jest zatem kwestią czasu. Prace związane z modernizacją pływalni mają ruszyć jeszcze w tym roku. Basen, zgodnie z zapisami w przetargu, musi być gotowy do 30 września 2021 r.

Prezydent Chełma Jakub Banaszek na przebudowę pływalni pozyskał, z udziałem europosłanki Beaty Mazurek, dotację z ministerstwa sportu w wysokości 2,5 mln zł. Kolejny milion złotych z rezerwy budżetowej do inwestycji ma dołożyć premier rządu. Na nowiutki basen z niecierpliwością czekają uczniowie „Ósemki”, a także młodzi sportowcy klubu pływackiego Lider. Obiekt został wyłączony z użytkowania w czerwcu 2016 roku. Miasto do tej pory wymieniło konstrukcję dachu oraz okna. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here