Basen przy Ósemce jak studnia bez dna

Bez kolejnego dofinansowania miasto nie ruszy z modernizacją basenu przy Szkole Podstawowej nr 8. Potrzeba jeszcze 2,5 mln zł. Cała inwestycja ma kosztować ponad 10 mln zł.

Basen przy Szkole Podstawowej nr 8 nie działa już od pięciu lat. Zaczęło się od decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Chełmie, który uznał, że konstrukcja dachu zagraża użytkownikom i postanowił zamknąć obiekt. Jeszcze w ubiegłej kadencji samorządu wymieniono strop i usunięto stary system wentylacyjny. Na dalsze prace urzędnicy chcieli pozyskać dofinansowanie z zewnątrz, bo koszty były tak wysokie, że budżet miasta nie był w stanie ich pokryć.

Inwestycja znajdowała się w budżecie każdego roku, ale zaplanowane na nią pieniądze okazywały się zbyt małe. Pozyskane z ministerstwa sportu dofinansowanie w wysokości 2,5 mln zł nie gwarantowało pokrycia nawet połowy kosztów.

Po przetargu okazało się, że wszystkie zaplanowane jeszcze prace, związane z modernizacją pływalni, czyli nowa niecka, budynek zaplecza, w którym znalazłyby się szatnie, sanitariaty, a także trybuny będą kosztować ponad 10 mln zł, choć jeszcze dwa, trzy lata temu mówiło się o kwocie znaczniej mniejszej. Mówiąc krótko, miasto, aby dokończyć modernizację basenu, z własnego budżetu musiałoby dołożyć blisko 8 mln zł.

Prezydent Jakub Banaszek w ostatnich dniach poinformował, że bez pozyskania kolejnych pieniędzy miasto nie będzie w stanie ruszyć z dalszą przebudową pływalni przy SP nr 8. Samorząd zamierza ubiegać się o następne 2,5 mln zł dotacji. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here