Znowu będą biegać nad Zalewem Zemborzyckim

W najbliższą sobotę, 7 stycznia, nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się czwarty już bieg Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden. Będzie to pierwsza impreza w ramach tego ogólnopolskiego cyklu w Nowym Roku i jednocześnie początek czwartej (z sześciu zaplanowanych) kolejki. Zapisy trwają na stronie www.citytrail.pl do jutra (3 stycznia). Spóźnialscy mogą liczyć na rejestrację w dniu biegu.
Biegi City Trail w Lublinie odbywają się na 5-kilometrowej pętli nad Zalewem Zemborzyckim. Trasa prowadzi leśnymi ścieżkami i jest bardzo urozmaicona. Nie brakuje delikatnych podbiegów i korzeni. W biegach w terenie dużą rolę odgrywa pogoda – jeśli akurat pada deszcz, na trasie można spodziewać się błota. Jeśli spadnie śnieg – trzeba włożyć w bieg więcej wysiłku, bo dodatkowym utrudnieniem jest warstwa białego puchu lub śliska nawierzchnia.
– I to jest właśnie największa zaleta biegów przełajowych – nawet jeśli zawody są rozgrywane na tej samej trasie przez całą edycję – tak jak w przypadku City Trail – każda impreza jest inna, bo warunki dyktuje natura. Nie ma mowy o nudzie! – zapewnia Justyna Grzywaczewska, jedna z organizatorek cyklu. – Naszym celem jest zachęcenie osób o różnym poziomie zaawansowania do aktywnego spędzania czasu – także jesienią i zimą. To okres, kiedy dużo trudniej się zmotywować, a takie comiesięczne spotkania biegowe są dobrym powodem do wyjścia z domu. W naszych zawodach nie ma limitu czasu, dlatego naprawdę każdy może wystartować – nawet jeśli nie jest jeszcze w stanie pokonać pełnych 5 kilometrów bez zatrzymania. U nas nikt nie zostaje pominięty – czekamy aż wszyscy dotrą do mety, by przywitać ostatniego zawodnika brawami i poczęstować gorącą herbatą oraz słodką przekąską – dodaje pochodząca z Lublina PR manager tych ogólnopolskich zawodów.
Dzieci i młodzież startują na dystansach od 300 m do 2 km – w zależności od wieku. Najmłodsi uczestnicy mają zaledwie kilkanaście miesięcy i zazwyczaj pokonują trasę z pomocą rodziców. Na biegi można zapisywać się przez stronę internetową www.citytrail.pl do końca dnia we wtorek, 3 stycznia. Opłata startowa to 17,5 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować się elektronicznie, może to zrobić w dniu imprezy w biurze zawodów. Wtedy opłata startowa to 25 zł. Koszt startu dla dzieci pozostaje bez zmian – to 5 zł. Dokładnie połowa każdej opłaty wpisowej CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne.
Lubelska edycja zawodów wspierana jest przez Miasto Lublin. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.