Będą gorące improwizacje

Zbliża się 12. Lublin Jazz Festival. Tegoroczna edycja odbędzie się od 12 do 18 lipca. To prezentacja najciekawszych przedstawicieli polskiej i światowej sceny jazzu. W programie m.in. występ finalistów festiwalowego konkursu JAZZiNSPIRACJE.

Na scenie w wirydarzu Centrum Kultury pojawią się goście z USA – grupa Billy Hart Quartet z weteranem jazzowej perkusji na czele. Przybędą Austriacy, zespół Prim z Wiednia, reprezentujący ambitną scenę jazzową – serwują miks lirycznych melodii ale i rockowych riffów. Piotr Damasiewicz Union wraz z Davidem Murray’em przedstawią reinterpretację płyty Andrzeja Trzaskowskiego „Seant”. Przed nami wyjątkowy wieczór z projektem Tomasz Dąbrowski & Istnienia Poszczególne, którego bohaterem będzie jeden z najważniejszych muzyków na polskiej i europejskiej scenie jazzowej – Tomasz Stańko.

Usłyszymy także jazzowe interpretacje kompozycji Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Piotr Baron Quartet.

Lubelskie premiery mają stanowić występy zespołów Not For Sale – autorski projekt Krzysztofa Gryki oraz Aleksandra Kutrzepa Quartet razem z Mikołajem. Z kolei w muzyczny trans z elementami improwizacji wprowadzi nas zespół Mikroelementy. Hipnotyczne sety to także specjalność polsko-angielskiego duetu James Holden/Wacław Zimpel. Okazję, by usłyszeć jazzowy band z szeroko i mocno brzmiącą sekcją dętą zapewni koncert Emil Miszk & The Sonic Syndicate.

Lublin Jazz Festiwal to również występ finalistów konkursu JAZZiNSPIRACJE i wieczorne jam session (17 lipca).

Bilety są już dostępne w kasie Centrum Kultury lub online.

Szczegóły programu LJF na http://www.lublinjazz.pl/ MR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here