Będą rozmawiać o owocach miękkich

W czwartek (11 kwietnia) w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Artura Grottgera 2 producenci, handlowcy i naukowcy rozmawiać będą o sytuacji na rynku owoców miękkich, głównie jagodowych, w województwie lubelskim.


Konferencja „Sektor owoców jagodowych w woj. lubelskim. Jak budować łańcuch wartości?” organizowana jest przez Urząd Marszałkowski przy wsparciu Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce.

Podczas spotkania Dominika Kozarzewska, prezes Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody”, mówić będzie o rynku borówki w Polsce i na świecie i odpowie na pytanie, czy może się on stać pozytywnym przykładem dla innych owoców jagodowych.

Rene Oostewechel i Auke Schripsema z Uniwersytetu w Wageningen w Holandii przedstawią podczas konferencji wyniki analizy przeglądu sektora owoców jagodowych na Lubelszczyźnie. Z uczestnikami konferencji swoimi doświadczeniami podzieli się Aart van Wijk, właściciel firmy De Sikkert Soft Fruit z Holandii

O sprzedaży materiału szkółkarskiego i ochronie prawnej odmian roślin poinformuje Krzysztof Sak (Agronom Plants), a o znaczenie agrologistyki w łańcuchu wartości sektora owoców jagodowych przedstawiciel Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału do dnia 8 kwietnia drogą e-mail: danuta.sobich@lubelskie.pl lub telefonicznie: +48 81 537 16 27.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here