Będzie bezpieczniej nad zalewem

Dzięki dotacji w wysokości 25 tys. zł z PZU S.A. Ochotnicza Straż Pożarna w Leśniowicach kupiła sprzęt ratowniczy. Będzie wykorzystywany nad zalewem „Maczuły”.

Wraz z rozpoczęciem sezonu kąpielowego nad zalewem „Maczuły” Ochotnicza Straż Pożarna w Leśniowicach rozpoczęła realizację projektu „Bezpieczne Maczuły”. W ramach tego projektu strażacy kupili sprzęt, który zwiększyć ma bezpieczeństwo osób korzystających z kąpieliska. Zakupiono: łódź ratowniczą z liną zaburtową i silnikiem o mocy 10 KM wraz z osprzętem i przyczepą do jej transportu, torby PSP R-1, dwa pasy ratownicze typu „Węgorz 2”, dwie tzw. rzutki ratunkowe (25 metrów) oraz dwa koła ratunkowe. Było to możliwe dzięki dotacji (25 tys. zł) z PZU S.A. w ramach programu „PomocToMoc”.

– Inwestycje w sprzęt dla ratowników są ważne, bo sprawiają, że nasi mieszkańcy oraz licznie odwiedzający nas turyści mogą czuć się bezpieczniej nad wodą – mówi Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice. – Kolejnym etapem projektu będzie zorganizowanie szkoleń dla dzieci z gminnych szkół na temat bezpiecznych zachowań nad wodą. O terminach szkoleń będziemy informować.

Bezpieczeństwa użytkowników kąpieliska „Maczuły” strzegą ratownicy ze Stowarzyszenia Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Oddział w Chełmie. Ze względu na epidemię COVID-19 na terenie kąpieliska obowiązują zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. Kąpielisko czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 19.00, a w soboty i niedziele w godz. od 11.00 do 19.00. Wypożyczalnia sprzętu działa w godzinach pracy kąpieliska. Przed zalewem stoi także foodtruck Spółdzielni „Słowianka” z zapiekankami i hamburgerami własnej produkcji. (t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here