Będzie nowy skarbnik

Na środowej sesji rada miasta ma odwołać z funkcji skarbnik Emilię Ignatowicz-Steć. Najprawdopodobniej miejsce Ignatowicz-Steć zajmie Marzena Guzowska, obecna dyrektor Departamentu Budżetu, choć pojawiają się też nazwiska innych kandydatów…

21 września Emilia Ignatowicz-Steć, skarbnik miasta, złożyła wypowiedzenie ze skutkiem na 31 października. Nieoficjalną przyczyną jej odejścia był brak porozumienia między nią, a prezydentem Jakubem Banaszkiem, choć skarbnik tego nie potwierdziła, odmawiając nam komentarza. W lipcu br. niewiele brakowało, a prezydent w trybie natychmiastowym postawiłby na sesję rady miasta wniosek o odwołanie Ignatowicz-Steć z funkcji skarbnika. Gdyby nie interwencja radnych Prawa i Sprawiedliwości, zapewne już wcześniej straciłaby stanowisko.

Urząd oficjalnie informuje, że Emilia Ignatowicz-Steć odeszła z pracy, bo stoją przed nią nowe wyzwania zawodowe i plany, a rezygnację z pełnionej funkcji złożyła w porozumieniu z prezydentem Banaszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w niedługim czasie odchodząca z magistratu skarbnik zasili jedną z miejskich spółek. Najprawdopodobniej Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, choć to nieoficjalna informacja.

Na środowej (28 października) sesji rada miasta ma podjąć uchwałę w sprawie odwołania Emilii Ignatowicz-Steć. Głosowanie wydaje się zwykłą formalnością. Radni mają też powołać nowego skarbnika. Prezydent Banaszek przygotował w tej sprawie projekt uchwały, ale nie ujawnił nazwiska kandydata, choć radni chcieliby wcześniej dowiedzieć się, kto zajmie miejsce Ignatowicz-Steć. Wiele wskazuje na to, że nowym skarbnikiem zostanie Marzena Guzowska, obecna dyrektor Departamentu Budżetu, ale po cichu mówi się też o innych nazwiskach, m.in. Agnieszce Nowosad, która w ubiegłej kadencji przez dwa lata odpowiadała za finanse gminy Sawin. Biuro Prasowe Prezydenta zaprzecza, jakoby jej kandydatura była brana pod uwagę. (s)