Będzie nowy skarbnik

Na środowej sesji rada miasta ma odwołać z funkcji skarbnik Emilię Ignatowicz-Steć. Najprawdopodobniej miejsce Ignatowicz-Steć zajmie Marzena Guzowska, obecna dyrektor Departamentu Budżetu, choć pojawiają się też nazwiska innych kandydatów…

21 września Emilia Ignatowicz-Steć, skarbnik miasta, złożyła wypowiedzenie ze skutkiem na 31 października. Nieoficjalną przyczyną jej odejścia był brak porozumienia między nią, a prezydentem Jakubem Banaszkiem, choć skarbnik tego nie potwierdziła, odmawiając nam komentarza. W lipcu br. niewiele brakowało, a prezydent w trybie natychmiastowym postawiłby na sesję rady miasta wniosek o odwołanie Ignatowicz-Steć z funkcji skarbnika. Gdyby nie interwencja radnych Prawa i Sprawiedliwości, zapewne już wcześniej straciłaby stanowisko.

Urząd oficjalnie informuje, że Emilia Ignatowicz-Steć odeszła z pracy, bo stoją przed nią nowe wyzwania zawodowe i plany, a rezygnację z pełnionej funkcji złożyła w porozumieniu z prezydentem Banaszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w niedługim czasie odchodząca z magistratu skarbnik zasili jedną z miejskich spółek. Najprawdopodobniej Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, choć to nieoficjalna informacja.

Na środowej (28 października) sesji rada miasta ma podjąć uchwałę w sprawie odwołania Emilii Ignatowicz-Steć. Głosowanie wydaje się zwykłą formalnością. Radni mają też powołać nowego skarbnika. Prezydent Banaszek przygotował w tej sprawie projekt uchwały, ale nie ujawnił nazwiska kandydata, choć radni chcieliby wcześniej dowiedzieć się, kto zajmie miejsce Ignatowicz-Steć. Wiele wskazuje na to, że nowym skarbnikiem zostanie Marzena Guzowska, obecna dyrektor Departamentu Budżetu, ale po cichu mówi się też o innych nazwiskach, m.in. Agnieszce Nowosad, która w ubiegłej kadencji przez dwa lata odpowiadała za finanse gminy Sawin. Biuro Prasowe Prezydenta zaprzecza, jakoby jej kandydatura była brana pod uwagę. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here