Będzie remont Długiej

Ulica Długa we Włodawie wkrótce będzie wyremontowana. Wniosek starostwa o przebudowę niemal kilometrowego odcinka uzyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt inwestycji to 1,7 mln zł. Na połowę pozyskano dofinansowanie zewnętrzne. Pozostałe 50% opłacą po równo powiat i miasto.

Zadanie „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1737L ul. Długa we Włodawie” obejmuje odcinek o długości ok. 813 m – od drogi krajowej nr 82 do drogi wojewódzkiej nr 816.
Przebudowa obejmuje m.in. wykonanie warstw bitumicznych z betonu asfaltowego o łącznej grubości min. 7 cm, na odcinku o długości 495 m od skrzyżowania z ul. Żołnierzy WiN do skrzyżowania z drogą woj. 816, budowę chodników z kostki betonowej brukowej po obu stronach ulicy o łącznej długości 1338 m, budowę zjazdów z kostki betonowej brukowej, parkingu na 22 pojazdy, ustawienie oznakowania pionowego i poziomego.

Wartość robót budowlanych wg kosztorysu inwestorskiego wynosi: 1 706 927,47 zł, zaś ostateczna zostanie określona w postępowaniu przetargowym
Zakończenie robót budowlanych nastąpi do 15 czerwca 2021 r. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here