Bez dożynek

Pandemia skutecznie zrewidowała plany włodawskiego starostwa, wyłączając z kalendarza imprez Dni Dobrosąsiedztwa, Jarmark Holeński oraz dożynki powiatowe. Te ostatnie odbędą się w bardzo, ale to bardzo ograniczonej formie.

To już pewne. Powiat włodawski nie będzie organizował ani dożynek powiatowych, ani Jarmarku Holeńskiego. – Naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu – mówi starosta Andrzej Romańczuk. – Między innymi z powodu pandemii zrezygnowaliśmy z Dni Dobrosąsiedztwa i Jarmarku Holeńskiego.

Niepewna sytuacja epidemiologiczna i zapowiedzi ekspertów o nawrocie fali zakażeń wymuszają na nas rezygnację również z dożynek powiatowych w formie, w jakiej znaliśmy je dotychczas.

Zostanie odprawiona jedynie dziękczynna msza święta za plony, ale nie będzie ani tradycyjnego orszaku z wieńcami, ani przemówień, ani festynu, ani koncertów – wylicza Romańczuk. Na razie nie wiadomo, w której parafii przedstawiciele samorządów powiatu włodawskiego będą dziękować za plony. Pod uwagę bierze się m.in. niedawno gruntownie odrestaurowany kościół w Kosyniu (gm. Wola Uhruska). (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here