Bezpieczniej i wygodniej

Dobre wieści dla mieszkańców Urszulina i turystów. Właśnie zakończono pierwszy etap budowy ciągu pieszo-rowerowego w Woli Wereszczyńskiej. Ponad dwukilometrowy odcinek już zachęca do jazdy jednośladem lub do weekendowych spacerów.

Wybudowanie ciągu pieszo-rowerowego sprawiło, że ruch rowerowy odbywa się w bezpieczniejszy sposób – dotychczas rowerzyści musieli jechać pasem jezdni, co stwarzało potencjalne zagrożenie. Przy budowie zastosowano barierki ochronne w miejscach szczególnie niebezpiecznych: na skrzyżowaniu, przejściach dla pieszych oraz w rejonie szkoły. Inwestycja w Woli Wereszczyńskiej jest przykładem połączenia różnych form transportu, gdzie dopuszczalny jest ruch pieszy i rowerowy.

Ruch pieszych i rowerów odbywa się na całej powierzchni drogi, ale rowerzysta musi ustąpić pierwszeństwa pieszym. – To ważna zmiana w miejscowości Wola Wereszczyńska. Budowa tego ciągu pieszo-rowerowego to dowód na to, że staramy się dywersyfikować nasze działania inwestycyjne. Modernizujemy nie tylko drogi, chodniki, ale też infrastrukturę rowerową.

W każdym przypadku stawiamy na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Urszulina i turystów odwiedzających naszą gminę – cieszy się wójt Tomasz Antoniuk. Ale to nie koniec tego typu inwestycji w Gminie Urszulin, bowiem już na dniach rusza drugi etap, czyli kontynuacja budowy ciągu pieszo-rowerowego o długości ok. 2,60 km, którego zakończenie planowane jest w miejscowości Jamniki. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here