Bezpieczniej na Jaczewskiego

Zarząd Dróg i Mostów zdecydował się na wprowadzenie sporych zmian w organizacji ruchu na ul. Jaczewskiego. Ich celem jest podniesienie bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców w rejonie największych lubelskich szpitali. Piesi zyskali wysepkę na środku niebezpiecznego dotąd przejścia, a wzdłuż jego krawędzi specjalnie żółte płytki z wypustkami ostrzegające niewidomych. Kierowcy zaś dostali przede wszystkim bezpieczny lewoskręt w ul. Chodźki oraz na teren SPSK nr 4, uporządkowano także parkowanie.

– Zmiany w stałej organizacji ruchu na ul. Jaczewskiego związane były m.in. z wprowadzeniem podstrefy „D” w strefie płatnego parkowania. Lokalizacja azylu miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych przekraczających ulicę. Teraz są oni lepiej widoczni i mają krótsze odcinki do pokonania. Dodatkowo, poza oznakowaniem miejsc postojowych, wprowadzono także korektę w oznakowaniu poziomym przed skrzyżowaniem z ul. Chodźki. Przed zmianą oznakowanie poziome i pionowe powodowało konieczność zmiany pasa ruchu dla poruszających się po drodze głównej na tym skrzyżowaniu, tj. dla jadących na osi ulic Jaczewskiego-Obywatelska. Po wykonaniu nowego oznakowania nie ma już konieczności zmiany pasa, wydzielony natomiast został pas do skrętu w lewo z ul. Jaczewskiego w ul. Chodźki – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta.

Całość kosztów wdrożenia nowej organizacji ruchu pokryło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, bowiem to właśnie ta komunalna spółka odpowiada za nową część SPP.

– Wprowadzenie zmian na ul. Jaczewskiego, wraz z budową azylu dla pieszych, kosztowało 8 tys. zł netto – informuje Weronika Opasiak, rzeczniczka prasowa MPK Lublin. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here