Biało-zielony Mikołaj

Wychowanków chełmskich domów dziecka odwiedził biało-zielony Mikołaj. Akcję, nie pierwszą zresztą, zorganizowali kibice Chełmianki, we współpracy z klubem.
bialo-zielony-ik-1-copyKibice przeprowadzili zbiórkę darów podczas meczu Chełmianki z Górnikiem II Łęczna i pieniędzy, a także w: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego, II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera, Zespole Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcącym, IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej, w siłowni Sylwetka, wśród sympatyków klubu zamieszkałych poza granicami naszego kraju, na osiedlach bezpośrednio od innych fanów chełmskiej drużyny. Za nie kupili łakocie, zabawki, a także sprzęt agd, jak choćby opiekacze. Z górą prezentów we wtorek 6 grudnia, i z Mikołajem, udali się do chełmskich domów dziecka. Towarzyszyli im trenerzy Chełmianki, Artur Bożyk i Jan Konojacki, członkowie zarządu oraz zawodnicy, Przemysław Banaszak i Łukasz Adamski, kapitan drużyny juniorów starszych, która także przygotowała dla wychowanków domów dziecka prezent.
Mikołaj rozdał dzieciom wspaniałe prezenty, na które maluchy czekały cały dzień. Wychowawcy podziękowali kibicom za piękny gest, a ci z kolei zapewnili, że nie był to ostatni biało-zielony Mikołaj.
– Nasi kibice pokazali piękny gest, godny naśladowania. Radość dzieci była tutaj najważniejsza. Cieszymy się, że akcja udała się, za co wszystkim organizatorom serdecznie dziękujemy. Cieszy również fakt, że współpraca między klubem a kibicami została nawiązana i mamy nadzieję, że wspólnie zorganizujemy jeszcze wiele ciekawych przedsięwzięć – powiedział Grzegorz Gardziński, prezes Chełmianki.(red)