Biblioteka UMCS z nagrodą internautów!

Remont Biblioteki Głównej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej został okrzyknięty przez internautów Najlepszą termomodernizacją 2018 roku

Biblioteka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazła się wśród zwycięzców głosowania internautów w konkursie Fasada Roku 2018, organizowanym przez firmę Baumit. Akademicki obiekt wygrał rywalizację w kategorii Najlepsza termomodernizacja 2018 roku!


Odbywający się od 11 lat konkurs „Fasada Roku” skupia na sobie uwagę świata architektury i budownictwa. Jego głównym celem jest podkreślanie znaczenia elewacji jako elementu konstrukcyjnego wpływającego na estetykę nie tylko samego budynku, lecz także otaczającego nas krajobrazu.

Niezależnie od jury, które każdego roku nagradza najlepsze realizacje, swój ranking najlepszych tworzą internauci. Także przy okazji edycji 2018 wcielili się w rolę jurorów i spośród blisko 150 elewacji, wykonanych w kompletnej technologii Baumit (system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem) wybrali te, które w ich ocenie zasłużyły na miano najlepszych w mijającym roku.

Typowanie zwycięzców trwało od 1 maja do 31 października. Każda osoba, która w tym okresie odwiedziła stronę www.fasadaroku.pl, miała do dyspozycji w sumie 5 głosów – po jednym w każdej kategorii konkursowej.

Wśród laureatów znalazł się obiekt z Lublina! Najlepszą termomodernizacją 2018 roku internauci okrzyknęli remont Biblioteki Głównej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, przeprowadzony przez EDACH Sp. z o.o. według projektu Pracowni Projektowej MAXPOL

W kategorii domów jednorodzinnych internauci na wrocławskim osiedlu Złotniki, wzniesionemu wg projektu M&L Lipińscy Biuro Projektowe, Lipińscy Domy, a zeealizowanemu przez firmę Usługi Budowlane Robert Olszewski.

Wśród budynków wielorodzinnych najwięcej głosów zdobyło Osiedle Nowa 5 Dzielnica w Krakowie architektów z biura Britt-Plan Sp. z o.o., Archikwadrat Sp. z o.o., Ion Architekci Sp. z o.o. Sp.K., zrealizowane dla Centrum Nowoczesnych Technologii S.A. przez Budimex S.A. i Eiffage Polska Budownictwo S.A.

W grupie budynków niemieszkalnych na czele stawki w głosowaniu internetowym uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, której projekt powstał w pracowni PL + Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Gostyń. Za jego wykonanie odpowiedzialne było Przedsiębiorstwo Budowlane Michalski.

W kategorii „budynek po renowacji” specjalnym wyróżnieniem uhonorowano kamienicę przy skrzyżowaniu ulic Marcinkowskiego i Dąbrowskiego w Nysie – projekt przez Przedsiębiorstwo Projektowo-Inwestycyjne „Ski-Dom” Dariusz Skirewski, wykonawca: firma AG-ART.

Znamy już typy internautów, przed nami ostatni akt dwunastej edycji konkursu – obrady jury. Jeszcze w tym miesiącu do Wrocławia zjadą wybitni specjaliści w dziedzinie architektury i budownictwa, by wspólnie przeanalizować wszystkie zakwalifikowane do konkursu zgłoszenia i wyłonić zwycięzców, którzych realizacja zyskała miano Fasady Roku 2018, otrzymają finansowy bonus w wysokości 10 000 zł. Waga tej decyzji jest tym większy, a że to od niej będzie zależało, które projekty będą mogły być już pewne miejsca w międzynarodowej odsłonie konkursu – Baumit Life Challenge.

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.fasadaroku.pl, a także na: www.baumit.com i www.facebook.com/BaumitPolska

W kategorii domów jednorodzinnych internauci największego poparcia udzielili budynkowi na wrocławskim osiedlu Złotniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here