Biegali nad Zalewem Zemborzyckim

Filip Babik oraz Julia Pleskaczyńska wygrali piąty bieg z cyklu CITY TRAIL, rozegrany w sobotę nad Zalewem Zemborzyckim. Warszawianin 5-kilometrową trasę pokonał w 16 minut i 53 sekundy, lublinianka na przebiegnięcie dystansu potrzebowała ponad 19 minut.

Bieganie zimą w przełaju często oznacza, że trzeba liczyć się z wymagającym podłożem. Tak było i tym razem. Ścieżki, którymi poprowadzona jest trasa CITY TRAIL, częściowo pokryte były lodem i błotem. Lubelscy biegacze są jednak przyzwyczajeni do trudnych warunków. Wielu ze startujących w sobotnich zawodach wspominało marcowy bieg z poprzedniej edycji – w nocy poprzedzającej zawody spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu, w związku z tym w każdy krok trzeba było włożyć zdecydowanie więcej siły niż w normalnych warunkach.

W biegu głównym wystartowało 239 zawodników, w zawodach dziecięco-młodzieżowych pobiegło 51 młodych sportowców.

Warto odnotować, że w biegu open drugie miejsce wywalczył Artur Kern, który tym samym zapewnił sobie piąty triumf w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL.

Zawody to jednak nie zawsze walka o jak najwyższe miejsce czy jak najlepszy wynik na mecie, czego żywym dowodem są Ania i Ewa, startujące w biegu CITY TRAIL w przebraniach.

– Zainspirował mnie kolega, który przed tygodniem pobiegł w innej imprezie w stroju żyrafy. Dzisiaj zresztą też biegł w przebraniu i do tego z psem. Chciałam sprawdzić, jak to jest pobiec w takim nietypowym stroju, a że miałam w szafie strój świnki, to postanowiłam go dziś wykorzystać. Biegło się bardzo przyjemnie, miałam większą motywację dzięki temu, że gonił mnie wilk – opowiadała w sobotę z uśmiechem na mecie Ania Czerniak. – Od dłuższego czasu nie walczę o poprawianie życiówek, bieganie traktuję jako okazję do spotkania się z przyjaciółmi i formę ciekawego spędzenia czasu. Skoro nie biegam szybko, to postanowiłam pobiec tak, by było śmiesznie, stąd dzisiejszy strój wilka – dodała Ewa Nagowska.

Kolejne – ostatnie w edycji 2018/2019 zawody nad Zalewem Zemborzyckim, odbędą się 23 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 8 kwietnia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji.

Poza Lublinem w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Wyniki

kobiety: 1. Julia Pleskaczyńska (Centrum Medyczne Orto-Optymist) 19:09, 2. Natalia Zych (lubelskibiegacz.pl Team) 20:13, 3. Magdalena Zych (Centrum Medyczne Orto-Optymist) 20:47, 4. Justyna Grzywaczewska (City Trail Team) 20:55, 5. Dominika Łukasiewicz (Centrum Medyczne Orto-Optymist) 20:57, 6. Katarzyna Konkel (Maja Team) 21:11, 7. Patrycja Gruszkowska (Centrum Medyczne Orto-Optymist) 21:33, 8. Monika Kosz (Centrum Medyczne Orto-Optymist) 21:39, 9. Joanna Andrzejewska (lubelskibiegacz.pl Team) 21:40, 10. Martyna Bugała 21:51.

mężczyźni: 1. Filip Babik (Entre.pl Team) 16:53, 2. Artur Kern (Perfect Runner) 17:09, 3. Michał Piróg (Centrum Medyczne Orto-Optymist) 17:46, 4. Cezary Bednarz (Stay Insane) 17:49, 5. Michał Orzeł (Stay Insane) 17:57, 6. Kamil Grudzień (Stay Insane/Banda Grudnia) 18:09, 7. Krzysztof Lotek (18:32), 8. Konrad Koguciuk (Kołobrzeski Batalion Zmechanizowany) 18:45, 9. Patryk Furmanik (Granica Dorohusk) 18:51, 10. Mariusz Łobaczuk (Chełm Biega) 19:01.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here