Biznes Lubelskie ponownie w Chełmie

(18 czerwca) Chełmscy przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele organizacji otoczenia biznesu uczestniczyli w spotkaniu Biznes Lubelskie, które odbyło się w Hotelu Kamena.

Biznes Lubelskie to cykl bezpłatnych spotkań informacyjno-konsultacyjnych przygotowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, mających na celu stworzenie przestrzeni do wzajemnego poznania się i dyskusji, a także przedstawienie dobrych praktyk sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości. W Chełmie spotkanie Biznes Lubelskie odbyło się już po raz drugi.

Inicjatywa ma przyczynić się do znalezienia rozwiązań w aspekcie rozwoju społeczno-gospodarczego regionu i wyzwań dla władz lokalnych w zakresie wsparcia przedsiębiorczości, eksportu, nowych inwestycji oraz tworzenia większej liczby miejsc pracy.

Podczas spotkania w Chełmie jego uczestnicy od Danuty Sulowskiej z Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego mogli dowiedzieć się między innymi o wsparciu przedsiębiorców i działaniach prowadzonych na rzecz wzmocnienia eksportu i obsługi inwestorów przez zespół Biznes Lubelskie.

Aneta Biały z Lubelskiego Centrum, Arbitrażu i Mediacji, mediator przy Sądzie Okręgowym w Lublinie opowiedziała przedsiębiorcom i samorządowcom dlaczego warto w spornych sytuacjach wybrać mediację, a nie od razu sądowe postępowanie? Zdradziła także tajniki negocjacji.

O najnowszych zmianach w podatkach VAT i CIT, o JPK i split payment, a także obowiązujących od końca maja regulacjach RODO mówił również Artur Kałdonek z Kancelarii Podatkowej.

Na zakończenie uczestników motywował Daniel Iwanek, trzykrotny mistrz świata i wielokrotny mistrz Europy w karate, obecnie przedsiębiorca z powodzeniem prowadzący w Lublinie oraz w kilku miejscowościach Akademię Karate Daniela Iwanka.

– Nie wolno poddawać się, jeśli coś nie idzie po naszej myśli. Nie wolno bać się zmian. Trzeba szukać nowych rozwiązań i iść do przodu – mówił do uczestników spotkania były mistrz karate.

Daniel Iwanek podkreślał, jak ważna jest wiara w siebie, w swoje umiejętności.

– Niech moja osoba służy państwu za przykład. Przez wiele lat, choć już byłem utytułowanym zawodnikiem, miałem w swoim dorobku tytuły mistrza świata i mistrza Europy, wciąż pracowałem nie na swoje konto, ale mojego trenera-mistrza. – Iwanek opowiadał zgromadzonym. – Pewnie do dzisiaj by tak było, gdybym nie uwierzył, że mogę otworzyć Akademię, mogę działać na własny rachunek. Oczywiście nic na hurra. Trzeba mieć plan i konsekwentnie go realizować – dodał mistrz karate.

Na zakończenie spotkania nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego zdjęcia przedsiębiorców i samorządowców z mistrzem Daniel Iwankiem oraz Krzysztofem Grabczukiem, wicemarszałkiem województwa lubelskiego.

Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w kolejnych spotkaniach mogą szukać informacji na stronach: facebook.com/bizneslubelskie2018 i invest.lubelskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here