Bo nie zauważył

Niegroźnych obrażeń ciała doznała 78-letnia pasażerka samochodu, w którego wjechał inny kierowca. Mężczyzna, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu tłumaczył policjantom, że nie zauważył jadącego główną drogą pojazdu.

W środę (28 listopada) około godziny 14 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. 1000 lecia we Włodawie. – Kierujący Oplem Astra 60-letni mieszkaniec gminy Wola Uhruska, wyjeżdżając z ul. Kraszewskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej Oplem Zafira 36-letniej mieszkance gminy Włodawa -tłumaczy Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – W wyniku zdarzenia 78-letnia pasażerka Zafiry z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierujący Astrą mężczyzna oświadczył, że nie zauważył jadącego drogą główną pojazdu. Policjanci ustalają skutki zdarzenia i apelują o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę w związku ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi można uniknąć wypadków i kolizji.

Wsiadając za kierownicę respektujmy znaki drogowe i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników a nieostrożność, brak rozwagi, niedostosowanie prędkości do panujących warunków, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – apeluje pani rzecznik. (bm)