Bombowy początek roku szkolnego

W pierwszy dzień szkoły wróciły zgłoszenia o ładunkach wybuchowych podłożonych w placówkach oświatowych. Seria kaskadowych alarmów już nikogo nie dziwi.

1 września, nad ranem, na skrzynki elektroniczne chełmskich placówek: I Liceum Ogólnokształcącego, IV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych, Zakładu Doskonalenia Zawodowego, a także Biblioteki Pedagogicznego w Chełmie oraz szkół podstawowych w Wojsławicach i Rudzie-Hucie trafiły informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego. Wszystkie informacje o bombie potraktowano poważnie, niemniej – jak podaje chełmska policja – w żadnej placówce nie zarządzono ewakuacji. Obyło się też bez udziału straży pożarnej czy psa tropiącego. Alarmy okazały się fałszywe, zresztą jak wszystkie inne odebrane tego dnia w całym kraju (łącznie odnotowano ich ponad 200). Uczniowie „normalnie” powitali rok szkolny.

Od dłuższego czasu w ważne dla uczniów dni, na skrzynki pocztowe szkół w całym kraju trafiają tego typu e-maile o niskiej wiarygodności. Ostatni raz „dowcipnisie” rozesłali informacje o bombach w dniu matur. (pc)