Bony rozdane, uroczystość później

Młodzi sportowcy i ich nauczyciele mogą czuć się zawiedzeni, bo w tym roku uroczystego podsumowania współzawodnictwa sportowego chełmskich szkół nie było. W mieście wyjaśniają, że to z powodu epidemii. Ostatnio, podczas krótkiego spotkania w gabinecie Doroty Cieślik, wiceprezydent Chełma, dyrektorom wyróżniających się chełmskich placówek przekazano symbolicznie bony na zakup sprzętu sportowego.

Jesienią ubiegłego roku rozgoryczenie w środowisku chełmskich nauczycieli wywołały obchody Dnia Edukacji Narodowej. Nie było tradycyjnej uroczystości, organizowanej np. w jednej z chełmskich szkół, tylko spotkanie w sali konferencyjnej ratusza, podczas którego wręczono nauczycielom nagrody. Teraz rozczarowani mogą czuć się młodzi chełmscy sportowcy, ich nauczyciele i trenerzy, bo uroczystości z okazji podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół za rok 2018/2019, nie było w ogóle. W mieście wyjaśniają, że odwołano ją z powodu epidemii, ale do tematu może uda się wrócić, gdy sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

Póki co, w ubiegłym tygodniu, w gabinecie Doroty Cieślik, wiceprezydent Chełma, zorganizowano krótkie spotkanie z udziałem dyrektorów siedmiu szkół. Jak informują w ratuszu – nie miało ono charakteru uroczystego podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół, a dyrektorom przekazano na nim bony sportowe.

– Uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół za rok 2018/2019 zaplanowane zostało na 20 marca 2020 roku – informuje Biuro Prasowe UM Chełm. – Spotkanie to przygotował we współpracy z Miastem Chełm Pan Marian Sikorski, Prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Chełmie, odpowiedzialny za realizację zadania związanego ze współzawodnictwem sportowym szkół. Niestety, obecna sytuacja związana z ogłoszeniem stanu epidemii na terenie kraju, nie pozwoliła na realizację w wyznaczonym terminie uroczystego wydarzenia, w którym uczestniczyliby uczniowie danych szkół, nauczyciele, szkoleniowcy, dyrektorzy jednostek oświatowych oraz zaproszeni goście, w tym przedstawiciele lokalnych mediów.

O ile sytuacja związana z epidemią na to pozwoli, to powrócimy do tematu organizacji uroczystego posumowania współzawodnictwa sportowego szkół. Krótkie spotkanie z udziałem dyrektorów siedmiu szkół, które odbyło się 25 czerwca, nie miało charakteru uroczystego podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół. Na spotkaniu przekazane zostały na ręce Dyrektorów podpisane przez Prezydenta Miasta Chełm bony sportowe, jako symboliczna forma podziękowania za udział uczniów szkoły we współzawodnictwie sportowym.

Pieniądze te w planowym terminie, tj. w marcu 2020 roku zostały przekazane na konta szkół. Spotkanie odbyło się w gabinecie Pani Doroty Cieślik z uwagi na brak możliwości skorzystania z sali konferencyjnej, która aktualnie jest zajęta. Nie było potrzeby szukania innego pomieszczenia dla dziesięciu osób. Gabinet Pani Prezydent w zupełności wystarczył na to krótkie, kilkuminutowe spotkanie. Pan Marian Sikorski Prezes MSZS, który uczestniczył w spotkaniu, przygotował dla szkół dyplomy uczestnictwa. Natomiast puchary zostaną przekazane przedstawicielom szkół podczas najbliższego posiedzenia Rady Sportu i to wydarzenie będzie zapewne miało bardziej uroczysty i sportowy charakter.

W spotkaniu, o którym mowa uczestniczyli oprócz wiceprezydent Cieślik i M. Sikorskiego, prezesa MSZS, a także Doroty Iwaniuk, inspektor Departamentu Edukacji i Sportu UM Chełm, dyrektorzy chełmskich szkół: Grażyna Cetera (SP Nr 1), Ewa Jakubowicz-Machajska (SP nr 5), Beata Kawalec (SP Nr 8), Andrzej Kosiniec (SP nr 11), Teresa Mościcka (I LO), Edyta Chudoba (ZSEiM), Zbigniew Niderla (II LO).

Bony sportowe przekazane szkołom mają być wykorzystane na zakup sprzętu sportowego do tych placówek.

Bon o wartości 1 tys. zł otrzymały: SP nr 8 w Chełmie za zajęcie I miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół miasta Chełm w roku szkolnym 2018/2019 w kategorii Igrzyska Dzieci; SP nr 11 w Chełmie za zajęcie I miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół miasta Chełm w roku szkolnym 2018/2019 w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej; I LO za zajęcie I miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół miasta Chełm w roku szkolnym 2018/2019 w kategorii Licealiada; Bon o wartości 800 zł otrzymała: SP nr 5 za zajęcia II miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół miasta Chełm w roku szkolnym 2018/2019 w kategorii Igrzyska Dzieci;

SP nr 8 za zajęcie II miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół miasta Chełm w roku szkolnym 2018/2019 w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej; ZSEiM w Chełmie za zajęcie II miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół miasta Chełm w roku szkolnym 2018/2019 w kategorii Licealiada; Bon o wartości 500 zł otrzymała: SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie za zajęcie III miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół miasta Chełm w roku szkolnym 2018/2019 w kategorii Igrzyska Dzieci; SP nr 5 w Chełmie za zajęcia III miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół miasta Chełm w roku szkolnym 2018/2019 w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej; II LO w Chełmie za zajęcie III miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół miasta Chełm w roku szkolnym 2018/2019 w kategorii Licealiada. (t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here