Brawa dla młodzieży OLA i AZS UMCS

Cztery medale, w tym dwa złote, zdobyli biegacze z Lublina w rozgrywanych w sobotę w Chełmie mistrzostwach województwa lubelskiego w biegach przełajowych.
Szczególnie udanie w zawodach spisali się chłopcy z Ośrodka LA, działającego w ramach programu „Lekkotletyka dla każdego”, którzy w komplecie zapełnili podium. Wygrał 13-letni Bartosz Kitliński, syn znakomitych przed laty zawodników, medalistów mistrzostw Polski, Agnieszki i Piotra. Drugie miejsce zajął Jarosław Orgasiński, a trzecie Sebastian Misiarz. Trenerem pierwszego i trzeciego zawodnika jest Agnieszka Kitlińska, drugiego Roman Tustanowski.
Wśród juniorów młodszych złoto wywalczył Szymon Gustaw z AZS UMCS.
***
Agnieszka Kitlińska zaprasza uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych na zajęcia w ramach programu „Lekkotletyka dla każdego”. Zapisy pod nr tel. 785 384 417.

Mistrzowie województwa lubelskiego 2017 w biegach przełajowych oraz najlepsze miejsca reprezentantów AZS UMCS Lublin:
* chłopcy starsi (rocznik 2004-05) – 1000 m: 1. Bartosz Kitliński, 2. Jarosław Orgasiński, 3. Sebastian Misiarz (wszyscy OLA Lublin).
* młodzicy – 2000 m: 1. Patryk Luty (Tomasovia) 6:17.85, …9. Tomasz Klocek (AZS UMCS).
* młodziczki – 1500 m: 1. Wiktora Zagólska (Nefryt Lubartów) 5:30.64, 2. Weronika Taracha (AZS UMCS) 5:40.15.
* juniorki młodsze – 2500 m: 1. Patrycja Buczyło (MKS Żak) 9:22.88.
* juniorzy młodsi – 3500 m: 1. Szymon Gustaw (AZS UMCS) 12:05.33, … 8. Kacper Wójcik (AZS UMCS) 12:56.55.
* juniorki i seniorki – 3500 m: 1. Mariola Stasiewicz (MKS Żak Biała Podlaska), … 4. Magdalena Sekuła, 8. Weronika Dziaduch, 9. Paulina Bujek (AZS UMCS).