Brawa dla UMCS!

W mistrzostwach rozgrywanych na Aqua Lublin udział wzięło ponad 800 żaków z 74 klubów uczelnianych z całej Polski

Reprezentanci AWF Katowice wygrali klasyfikację medalową open Akademickich Mistrzostw Polski rozgrywanych w piątek i sobotę w Lublinie. Zdobyli 10 medali, a tym 4 złote i 6 srebrnych. Drugie miejsce z 4 złotymi krążkami zajęła Politechnika Łódzka, a trzecie z 12 medalami (3-6-3) AWF Kraków. UMCS z dwoma brązowymi medalami uplasował się na 14. miejscu.

Brązowe medale dla UMCS wywalczyły Paulina Żukowska, trzecia w wyścigu na 100 m dowolnym oraz sztafeta 4 x 50 m dow., płynąca w składzie: P. Żukowska, Kamila Andrzejewska, Katarzyna Suchecka i Karolina Zygo, która na podium musiała uznać wyższość AWF Warszawa i AGH Kraków.

W klasyfikacji punktowej open studentek zwyciężył AWF Wrocław (596), przed UMCS (493) i AWF Kraków (462). Wśród studentów najlepszy była AWF Katowice (839), drugie miejsce zajęła AGH Kraków (670), a trzecie UMCS (602).

W klasyfikacji Uniwersytetów UMCS okazał się najlepszy zarówno wśród studentek jak i studentów! Wśród uczelni społeczno-przyrodniczych szóste miejsce zajął Uniwersytet Przyrodniczy z Lublina.