Brąz dla Oleny i Jakuba

W rozgrywanych w Zagrzebiu Akademickich Mistrzostwach Europy w Kickboxingu reprezentacja Polski zdobyła dziesięć medali

Udanie w Akademickich Mistrzostwach Europy w Kickboxingu startowali reprezentanci lubelskich uczelni. Zarówno Olena Szydłowska z Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola, jak i Jakub Kalinowski ze Sportowego Klubu Kick-Boxingu Politechniki Lubelskiej wywalczyli brązowe medale.

Szydłowska zajęła trzecie miejsce w K-1 Rules w kategorii do 56 kg. Studentce III roku fizjoterapii, najlepszej zawodniczce tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w Kick-Boxingu organizowanych przez WSSP im. Wincentego Pola, na drodze do finału stanęła inna z reprezentantek Polski, Ewa Pietrzykowska z Uniwersytetu Warszawskiego.

– Rywalka niewygodna i bardzo wysoka – mówiła po turnieju o Szydłowskiej zawodniczka ze stolicy, z którą reprezentantka WSSP półfinałowy pojedynek przegrała na punkty. Pietrzykowska w walce finałowej musiała uznać wyższość Słowaczki Moniki Chochlikowej (1:2).

Jakub Kalinowski zdobył z kolei brązowy medal w wersji pointfighting w kat. wag. -84 kg. W ćwierćfinale pokonał Jake Pritcharda (Coventry Universitet), a półfinale uległ Prodromosowi Papadopoulosowi z Grecji, który później został mistrzem Europy.

Kalinowski startował także w light-contact (-84kg). Niestety, już pierwszej walce przegrał z bezwzględnie najlepszym zawodnikiem w tej kategorii Danylo Demczyszynem. Ukrainiec później wygrał pewnie jeszcze trzy walki i wywalczył złoty krążek.

W pierwszych w historii Akademickich Mistrzostwach Europy w kickboxingu – EUSA Combat Championships Zagrzeb 2019 – uczestniczyło 19 reprezentantów Polski.

Oprócz Szydłowskiej i Kalinowskiego na podium stawało jeszcze ośmioro naszych reprezentantów. Srebrnymi medalistami zostali Ewa Pietrzykowska (-56kg) i Pola Rogala (-65kg) w K-1 Rules oraz Bartłomiej Mienciuk (-84kg) w formule light contact. Brąz wywalczyli w K-1 Paulina Saczuk (-56kg), Tomasz Przybylski (-75kg) i Emil Witkowski (-81kg), a w light contact Weronika Walczak (+65kg) i Piotr Kołakowski (-84kg).

Na przełomie października i listopada nasi reprezentanci wystąpią w Akademickich Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Turcji BAS