Budowa się przeciąga

Jeszcze miesiąc potrwają prace przy budowie Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej. Wykonawca wystąpił o przedłużenie terminu do końca bieżącego roku. W pierwszym kwartale przyszłego roku natomiast ruszy nabór osób, które chciałyby rozpocząć działalność gospodarczą. Mogą one liczyć na bezzwrotne dotacje w kwocie 25 tys. zł.

W połowie września minionego roku władze miasta podpisały z warszawską firmą Anna-Bud umowę na budowę Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej. Warta bliska 30 mln zł inwestycja rozpoczęła się kilka tygodni później i zgodnie z ustaleniami miała być ukończona w połowie października br. Ze względu na poślizg w pracach budowlanych wykonawca jeszcze dwa miesiące temu złożył do miasta wniosek o przedłużenie terminu oddania Centrum do końca listopada.

Okazuje się, że wykonawca nie jest w stanie ukończyć prac do 30 listopada. Jak informuje Biuro Prasowe Prezydenta Chełma, firma Anna-Bud wystąpiła o kolejne przedłużenie terminu oddania inwestycji do końca bieżącego roku. Z kolei pod koniec grudnia br. jest planowana kampania informacyjno-promocyjna, w ramach której zostaną rozpowszechnione informacje o CHCAG, jego ofercie i możliwościach, jakie stwarza małym i średnim przedsiębiorstwom jego funkcjonowanie.

Założeniem Centrum jest umożliwienie rozpoczęcia działalności gospodarczej nowym, młodym przedsiębiorcom. Na terenie przy ul. Ceramicznej powstały hale magazynowe, pomieszczenia biurowe z całym uzbrojeniem i pełnym zagospodarowaniem.

Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej bardzo mocno ma łączyć się z innym projektem, z realizacją którego miasto zamierza ruszyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Mianowicie chodzi o wsparcie osób bezrobotnych, które chciałyby rozpocząć działalność gospodarczą. Będą one mogły liczyć na bezzwrotną dotację w wysokości 25 tys. zł i wsparcie pomostowe przez sześć miesięcy po 1 500 zł.

– CHCAG daje natomiast szansę dla wszystkich mikro, małych i średnich firm, szczególnie w sektorach o wysokim poziomie innowacyjności – podkreśla Damian Zieliński z Biura Prasowego Prezydenta Chełma. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here