Budują nocami zgodnie z pozwoleniami

Mieszkańcy bloków stojących w pobliżu przebudowywanego placu Konstytucji 3 maja narzekają, że roboty budowlane prowadzone są również nocami

Mieszkańcy bloków położonych w pobliżu skrzyżowania ulic Niepodległości i Wyszyńskiego w Świdniku skarżą się na zakłócanie ciszy nocnej. Przeszkadzają im hałasy, jakie dochodzą z remontowanego placu Konstytucji 3 maja. Miasto przeprasza, prosi o wyrozumiałość i zapewnia, że niedogodności niebawem się skończą.


Na placu Konstytucji 3 maja w Świdniku robota wre. Prace prowadzone są nawet nocą, co daje się we znaki mieszkańcom okolicznych bloków.

– Wykonawca ostrzegł mieszkańców przyległych bloków, że będzie pracował nocami do 27 września. Ten termin minął, a prace prowadzone są nadal. Tak było chociażby w nocy z 10 na 11 października – mówi jeden z czytelników i dodaje, że zgłaszał na policję zakłócanie ciszy nocnej, ale nic to nie dało.

– Policja w Świdniku twierdzi, że prace w nocy zostały zgłoszone przez burmistrza miasta, jednak nie odnalazłem takich informacji w BIP-ie policji ani BIP-ie urzędu – skarży się świdniczanin. – Pierwszy raz słyszę, by prace przy modernizacji śródmiejskiego placu musiały być prowadzone również w nocy, bo tego wymaga stosowana technologia. Prawdopodobnie chodzi o wyrobienie się za wszelką cenę z zakończeniem robót przed 11 listopada.

Świdnicka policja potwierdza, że w nocy ze środy na czwartek otrzymała jedno zgłoszenie w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Dzwoniącego poinformowano, że wykonawca ma pozwolenie na prowadzenie robót także nocą.

– Urząd miasta wystosował do nas pismo z informacją, że wykonawca, z uwagi na niestabilne warunki pogodowe zmuszony był zmodyfikować harmonogram robót nawierzchniowych i prace prowadzone będą w 2-3-dniowych ciągach, także w godzinach nocnych, minimum dwa razy w tygodniu.

W związku z tym poproszono nas o niepodejmowanie interwencji i składanie stosownych wyjaśnień mieszkańcom w przypadku zgłoszeń o zakłócaniu ciszy nocnej, co też czynimy. Zwróciliśmy się też do urzędu, by sam również dotarł do mieszkańców z tą informacją – tłumaczy asp. Elwira Domaradzka, rzecznik KPP w Świdniku.

Karol Łukasik, rzecznik prasowy UM Świdnik, wyjaśnia, że wykonawca otrzymał pozwolenie na prace nocą. Specyfika kładzionej na placu nawierzchni wymaga ciągłości w procesie wylewania i zacierania betonu.

– Dlatego roboty są wykonywane nieprzerwanie przez całą dobę w trzydniowym porządku. Nocne prace zakończą się w tym tygodniu i nie będą wykonywane w trakcie weekendu. Mieszkańców sąsiadujących z placem przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość – powiedział nam w ubiegły piątek rzecznik. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here