Burmistrzu wspaniały, Ciebie pozdrawiamy

W tym, że ktoś chce się przypochlebić burmistrzowi, nie ma nic dziwnego. Ale we Włodawie poziom serwilizmu podwładnych wobec Muszyńskiego przerósł nawet ten znany z filmów Stanisława Barei. Gospodarz Włodawy ma stałe grono „wielbicieli”, którzy nie tylko bronią go w internecie, ale też i zajadle atakują jego oponentów. Czy mają za to dodatkowo płacone?

„Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja, Jarząbek Wacław, trener II klasy” – kultowy tekst z „Misia” zna chyba każdy, tak jak i scenę, w której Jerzy Turek śpiewa do magnetofonu schowanego w szafie na cześć prezesa Ochódzkiego. W dziwnie podobny, tyle że bardziej nowoczesny sposób, peany na cześć równie wspaniałego burmistrza Włodawy śpiewają panie z podległego miastu Przedszkola Miejskiego nr 1.

W tym przypadku tekst jest inny, ale równie wymowny: „Burmistrzu wspaniały, my Ciebie pozdrawiamy, czy czujesz nasz oddech, poprzeczkę ci stawiamy”. Tak swojego szefa chwaliły przedszkolanki w teledysku #hot16challenge, choć wcale w tym osamotnione nie były. Kto bowiem śledzi fejsbukowy profil Wiesława Muszyńskiego ten od razu zauważy, że w komentarzach pod jego postami pojawiają się ciągle te same nazwiska. Wiele z nich widnieje na listach płac czy to samego Urzędu Miejskiego we Włodawie, czy to jednostek podległych ratuszowi.

Wszystkie jak jeden mąż stają murem za burmistrzem i to w każdej sprawie albo mu przytakując we wszystkim, albo gromadnie rzucając się do ataku na cel, który wskaże gospodarz Miasta Trzech Kultur. Grono internetowych klakierów Muszyńskiego powiększa kilka fałszywych kont, które służą przede wszystkim do hejtowania jego oponentów. Słowa te zapewne oburzą burmistrza, który twierdzi, że jesteśmy nieprzychylni miastu, co jest oczywiście bzdurą.

My tylko zwracamy uwagę mieszkańców Włodawy na to, co istotne. A zwykłego Kowalskiego nie interesuje ani to, o jakich marzeniach mówi na swoim vlogu burmistrz, ani to, jakie piwo pije jego kot (o czym informował Muszyński na FB). Normalnych ludzi, którzy mieszkają i pracują we Włodawie, interesują inwestycje, nowe zakłady i miejsca pracy, remonty dróg i ulic, porządek i bezpieczeństwo.

No, ale jeśli przez czas zasiadania w burmistrzowskim fotelu Muszyńskiemu nie udało się zrealizować żadnej znaczącej inwestycji (rewitalizacja ciągle czeka), to czymś trzeba odwrócić uwagę opinii publicznej od najbardziej znaczących problemów. (pb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here