By firmy rodzinne rosły w siłę

Za dwa tygodnie, 15 października o godz. 12:30, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędzie się III Wschodnie Forum Firm Rodzinnych. Wydarzenie stanowić będzie dla przedstawicieli rodzinnych przedsiębiorstw niepowtarzalną szansę do wymiany doświadczeń, nawiązywania relacji biznesowych oraz pozyskania informacji służących rozwojowi ich firm. Gościem specjalnym imprezy będzie Elżbieta Bieńkowska, komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP.


Organizatorami forum są Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Eurpejskiego, Pracodawcy Ziemii Lubelskiej oraz Stowarzyszenie „Aktywna Europa”, na czele którego stoi Mariusz Filipek.

To już trzecia edycja imprezy, która dzięki niezwykle wysokiemu prestiżowi, obecności przedstawicieli mediów, świata biznesu i nauki cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

Gościem specjalnym tegorocznego forum będzie Elżbieta Bieńkowska, komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP, która wygłosi wykład wprowadzający. W ramach imprezy zaplanowano dwa godzinne panel. Pierwszy „Biurokracja kontra przedsiębiorczość – czy tak musi być zawsze?” poprowadzi Maciej Zakrocki, znany dziennikarz telewizyjny i radiowy. W drugim panelu “Budowanie i kreowanie marki w social mediach” uczestnicy forum będą mogli posłuchac między innymi Łukasza Jakóbiaka, który w 2014 roku znalazł się w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Aby zostać jej uczestnikiem, wystarczy wejść na stronę www.rodzinnewschod.pl i zarejestrować się. – Naszym celem jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń oraz zachęcanie właścicieli firm rodzinnych do nieustannego zdobywania wiedzy i umiejętności, a także stałego poszerzania obszaru działalności. W tym roku, postanowiliśmy dać jak najszersze pole do współdziałania i rozwijania się przedsiębiorcom.

Oprócz głównej części konferencyjnej postanowiliśmy udostępnić firmom rodzinnym przestrzeń do dyskusji i prezentacji rodzinnych przedsiębiorstw, tak by lokalni przedsiębiorcy mogli poznać się wzajemnie oraz dostrzec szanse na rynku ogólnopolskim i międzynarodowym. Zależy nam na realnym oddziaływaniu na rozwój lokalnych przedsiębiorstw oraz podtrzymywaniu wartości i tradycji, o jakie opierają swą działalność firmy rodzinne – podkreślają organizatorzy III Wschodnie Forum Firm Rodzinnych.KB