By jeździli bezpiecznie i zdrowo

Włodawscy policjanci z pionu ruchu drogowego przeprowadzili na terenie powiatu działania profikaktyczno-edukacyjne „Kierowco jedź bezpiecznie i zdrowo”. Podczas rozmów zwiększali świadomość uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa.

W czwartek (25 czerwca) na drogach powiatu włodawskiego policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili działania profikaktyczno-edukacyjne „Kierowco jedź bezpiecznie i zdrowo”. – Policjanci uświadamiali kierujących o tym, jak ważne dla bezpieczeństwa na drogach jest zachowanie ostrożności, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także kultura jazdy oraz wzajemny szacunek uczestników ruchu – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Dodatkowo przypominali o zagrożeniach, skutkach i sposobach postępowania przy pandemii choroby zakaźnej COVID-19. Głównymi wykroczeniami za które stosowano przewidziane prawem środki było przekroczenie prędkości, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących czy nieprawidłowe zatrzymanie pojazdu. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę.

Pamiętajmy również, by nigdy nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Nawet minimalna jego ilość spowalnia reakcje na zdarzenia na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników, a nieostrożność, brak rozwagi, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here