Wszystko, by żyło się nam lepiej

Na targach można było dowiedzieć się, dlaczego warto wybudować dom energooszczędny i ile to kosztuje. Firma GMP oferowała domy o dodatnim bilansie energetycznym w cenie 3655 zł za mkw. z ogrzewaniem i domową elektrownią

Za nami kolejna edycja Targów LUBDOM, Targów Mieszkań i Nieruchomości oraz Targów LUBDREW. Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, w Targach Lublin S.A. przy ulicy Dworcowej swoją ofertę prezentowało ponad 200 wystawców.

– Te targi na trwałe wpisały się w kalendarz jako największe w Polsce Wschodniej i najstarsze. Ten dorobek jest imponujący – mówił obecny na piątkowym otwarciu targów wiceminister Artur Soboń z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. – Innowacje w budownictwie to ważny element programu Mieszkanie Plus. Chcemy szukać nowych rozwiązań – podkreślił wiceminister.
W imprezie uczestniczyło ponad 200 wystawców z całej Polski, którzy zaprezentowali kompleksową ofertę dla budujących lub remontujących dom oraz urządzających wnętrze lub ogród.
Tradycyjnie już targi podzielone były tematycznie. Na LUBDOM Budownictwo zainteresowani mogli porównać ofertę produktów oraz usług kluczowych w pracach budowlanych i remontowych.
W części poświęconej aranżacjom można było znaleźć meble i elementy wyposażenia wnętrz idealne dla domu, mieszkania lub biura.
Na LUBDOM Ogród, oprócz kiermaszu ogrodniczego, na którym można było zakupić nasiona i sadzonki, oferowane były meble ogrodowe. Firma Drew-Eko z Woli Filipowskiej w województwie małopolskim, po raz pierwszy uczestnicząca w lubelskich targach, sprzedawała między innymi altany za 3 tys. złotych, zestawy: stół, dwie ławki i dwa krzesła za 1000 zł i… karmniki dla ptaków już od 15 zł.
Wspólnie z Targami LUBDOM odbywała się także już VII edycja Targów Obróbki Drewna, Technologii i Komponentów dla Meblarstwa LUBDREW oraz Targi Mieszkań i Nieruchomości.
Na LUBDREW można było zapoznać się z nowościami technologicznymi na rynku maszyn i urządzeń do obróbki drewna, zobaczyć pokaz dekarski oraz układania parkietu.
Szukający własnego M mogli z kolei zapoznać się z ofertą kilkunastu deweloperów. Grupa Domlublin.pl oferowała podobnie, jak podczas ostatniej Giełdy Mieszkań w Centrum Gala, lokale w kolejnych budynkach na osiedlu Koncertowa Dolina na Czechowie w cenie 5300-5500 zł za mkw oraz w najnowszej swojej inwestycji – Apartamentach Sławinkowskich (ceny od 430 do 630 tys. zł za lokal).
Tegorocznym targom towarzyszyło też szereg konferencji. Najważniejsza wydaje się być „Wielka debata antysmogowa”, która odbyła się drugiego dnia imprezy. Podczas spotkania organizowanego przez Urząd Miasta Lublin poruszone zostały kluczowe kwestie związane z działaniami władz miasta w obszarze ograniczenia niskiej emisji. Przedstawiciele Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej opowiadali o efektywności systemu ciepłowniczego, który może pomóc w rozwiązaniu problemu smogu. Z kolei praktycy z zakresu ekologicznych rozwiązań radzili, jakie urządzenia grzewcze są najbardziej przyjazne dla środowiska. KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here