To była dobra decyzja

Planowany na sobotę na godzinę 15.30 mecz 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Łęczna a Zagłębiem Lubin został przełożony na 7 marca. Na przeszkodzie stanęły niekorzystne warunki atmosferyczne.
Górnik Łęczna w połowie ubiegłego tygodnia, na prośbę zarządcy obiektu Arena Lublin – MOSiR Bystrzyca, zwrócił się do spółki Ekstraklasa SA o przełożenie spotkania na inny termin, w którym warunki atmosferyczne pozwolą na optymalne przygotowanie murawy. Zgodnie z opinią głównego greenkeepera Areny Lublin warunki atmosferyczne w tygodniu przedmeczowym uniemożliwiały wykonanie zabiegów naprawczych i pielęgnacyjnych na murawie tak, żeby przygotować ją odpowiednio do meczu.
– Decyzję o przełożeniu meczu skonsultowaliśmy z obydwoma klubami i przede wszystkim z greenkeeperem Areny Lublin, panem Sebastianem Sadziem. Ponieważ mamy sporo terminów rezerwowych na pojedyncze mecze, wybraliśmy optymalne rozwiązanie dla jakości meczu i murawy, mając także z tyłu głowy fakt, iż w czerwcu stadion w Lublinie będzie gościł reprezentację Polski na meczach UEFA Euro U-21 – mówi Marcin Stefański, dyrektor Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A.

Mecz z Zagłębiem Lubin został przełożony na wtorek 7 marca na godzinę 18.00, a to oznacza, że ekstraklasa w Lublinie ruszy z niewielkim poślizgiem. Górnik przy Stadionowej zagra o ligowe punkty po raz pierwszy w 2017 roku w niedzielę, 26 lutego o godzinie 15.30. Rywalem łęcznian będzie Piast Gliwice.
Można już kupować wejściówki na to spotkanie. Od piątku 10 lutego od godziny 12.00 do poniedziałku 13 lutego do godziny 12.00 bilety normalne można kupić w cenie 20 zł.
Klub informuje, że bilety zakupione w przedsprzedaży na mecz z Zagłębiem zachowują ważność na nowy termin spotkania.