Była ruina, jest świetlica

Powstała w miejscu starego, drewnianego domu, który nie nadawał się do dalszego użytkowania. Mowa o właśnie otwartej świetlicy wiejskiej w Wyrykach-Woli, która została oficjalnie przekazana mieszkańcom.

W otwarciu świetlicy uczestniczyli: wójt gminy Wyryki Mirosław Torbicz, proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Lubieniu ks. Adam Haraszczuk, sołtys wsi Wyryki-Wola Kazimierz Oniszczuk, wykonawca obiektu Dariusz Ignatiuk (P.P.H.U. STYL-BUD z Kulczyna) oraz mieszkańcy wsi.

– Udostępniamy świetlicę mieszkańcom. Od dziś to oni są gospodarzami tego miejsca – mówi wójt. – W trakcie spotkania przekazałem informacje związane z budową nowej świetlicy, zaprosiłem do założenia koła gospodyń wiejskich oraz do wyboru i zakupu niezbędnego wyposażenia, na co zaplanowano blisko 15 tys. zł w ramach funduszu sołeckiego – dodaje Torbicz.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu pod nazwą „Działania rewitalizacyjne w Gminie Wyryki” obejmującego oprócz świetlicy także zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Lubieniu wraz z doposażeniem świetlicy w tej miejscowości. (b)