Nie było mocnych na lubelskiego Sokoła

Ekipa lubelskiego Sokoła po niezwykle udanych zawodach w Rzeszowie

Kolejny, świetny, występ zanotowali na swoim koncie reprezentanci lubelskiego Sokoła.

Tym razem podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców, w większości uczniowie klas sportowej oraz o profilu zapaśniczym funkcjonujących przy SP 20 w Lublinie, zdobyli siedem medali w rozgrywanych w Rzeszowie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Regionu C w zapasach w stylu wolnym. Lublinianie stawali aż siedem razy na podium, trzykrotnie na drugim stopniu i czterokrotnie na trzecim.
Srebrne medale wywalczyli: Ireneusz Głowacki z SP 20 (35 kg), Kacper Sawa z Zespołu Szkół nr 4 (38 kg) oraz Igor Cejner z SP 5 (85 kg). Brązowe krążki padły łupem uczniów SP 20: Roniego Wójcika (35 kg), Filipa Domalewskiego (38 kg) i Łukasza Wilkołazkiego (66 kg) oraz Kamila Lefelda z ZS nr 4 (66 kg).
Zawodnicy ZTS Sokół Lublin zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, zdobywając do Systemu Sportu Młodzieżowego aż 25 pkt. W zawodach wystartowało 112 zawodników z 4 województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. MAG