Było pięknie i świątecznie

Blisko 4 tysiące osób odwiedziło III Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym zaprezentowało się ponad stu wystawców. Oprócz świątecznych ozdób, które królowały na jarmarku, nie zabrakło smacznych, domowych potraw i regionalnych produktów.

Jarmark Bożonarodzeniowy odbył się w Miejskiej Hali Sportowej. Patronowali mu Agata Fisz – prezydent Chełma, Krzysztof Grabczuk – wicemarszałek województwa lubelskiego i Piotr Deniszczuk – starosta chełmski. Podczas jarmarku odwiedzający mogli kupić nie tylko piękne, ręcznie zdobione świąteczne ozdoby, ale również pyszne domowe ciasta: serniki, pierniki i potrawy, takie jak: uszka, pierogi z kapustą i grzybami, paszteciki oraz swojskie wędliny, czy nalewki.
Na jarmarku nie mogło też zabraknąć występów ludowych zespołów i kapel. Odwiedzający jarmark mogli posłuchać pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu: zespołu „Koral” z Kamienia, „Siedliszczan” znad Wieprza, „Cudawianek” z Dorohuska oraz „Radości” z Liszna.
Zgodnie z obietnicą rozstrzygnęliśmy konkursy na najładniejsze stoisko i najpiękniej przystrojony boks oraz wybraliśmy najlepszy produkt i kulinarny smak jarmarku.
Najpiękniejsze stoisko przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Roztoki w gm. Żmudź, a nagrodę za najlepszy smak jarmarku za przepyszne gołąbki z kaszą gryczaną i grzybami dostało Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliszczu, gm. Dubienka. Fundatorami obu nagród był starosta chełmski Piotr Deniszczuk.
Wyróżnienia prezydent miasta, Agaty Fisz, za najpiękniejsze ozdoby świąteczne otrzymały Marta Korowaj za „zimowe wiejskie chatki zamknięte w bombce” i Małgorzata Wosk za świątecznego „Białego Chełmskiego Niedźwiedzia z piernika”. Wyróżnione zostało też stoisko – Pracownia Magiczna Przystań „Ren Art”.
Z kolei wyróżnienia wicemarszałka województwa lubelskiego, Krzysztofa Grabczuka, powędrowały do Elżbiety Mazurek za piernikowe szaleństwa oraz Anetty Seniuk i Moniki Nowak za zawartą na stoisku czarującą atmosferę świąt bożonarodzeniowych.
Jarmark był udany, a stało się tak dzięki nieocenionej pomocy pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie, wsparciu ze strony spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie oraz Zespołu Szkół Technicznych. Słowa podziękowania należą się też właścicielowi i wolontariuszkom ze sklepu z zabawkami „Pokusa” za przygotowanie gier i zabawy z najmłodszymi. Kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy już za rok! (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here