Były ludowiec wicedyrektorem

Przyjęty niedawno do pracy w MPEC na stanowisko specjalisty w dziale eksploatacji Sławomir Zawiślak, były wieloletni działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego, awansował. Został zastępcą dyrektora obsługi odbiorców.

Sławomir Zawiślak przez wiele lat był mocno związany z Polskim Stronnictwem Ludowym. Przynależność do partii pozwoliła mu sprawować między innymi stanowisko zastępcy kierownika chełmskiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zawiślak był oddany ludowcom, angażował się w każdą kampanię wyborczą i sprawiał wrażenie, że za PSL dałby sobie uciąć rękę.

Gdy ludowcy przestali współrządzić krajem, stracił posadę w Agencji. Nową pracę szybko znalazł w Wojewódzkim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych, skąd przeniósł się do Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Obie instytucje podlegały wówczas marszałkowi województwa, którym do jesieni 2018 roku był Sławomir Sosnowski z PSL.

Po przejęciu przez Prawo i Sprawiedliwość władzy w województwie lubelskim Sławomir Zawiślak natychmiast odwrócił się od macierzystej partii i zaczął coraz częściej pokazywać się wśród działaczy Zjednoczonej Prawicy. Jesienią minionego roku zaangażował się w kampanię wyborczą do sejmu Anny Dąbrowskiej-Banaszek. Wiosną br. znalazł nową pracę.

Został zatrudniony w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej jako specjalista w dziale eksploatacji. W ostatnim czasie prezes spółki, Artur Jędruszczuk powołał Zawiślaka na stanowisko zastępcy dyrektora do spraw obsługi odbiorców. Nowy wicedyrektor ma zajmować się porządkowaniem umów z odbiorcami ciepła oraz windykacją. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here