Cały zarząd wyleciał

Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Lublin S.A. odwołała cały zarząd spółki i powołała nowego prezesa. Kierującego Portem od siedmiu lat Krzysztofa Wójtowicza zastąpi Andrzej Hawryluk, a zarząd tymczasowo będzie jedno, a nie jak dotychczas trzyosobowy.


Dymisji prezesa Wójtowicza od dłuższego czasu domagały się władze samorządowe województwa lubelskiego, będącego jednym z dwóch głównych akcjonariuszy PLL. Marszałkowie z PiS obwiniali go o złe wyniki finansowe spółki (spółka co roku przynosi ok. 30 mln zł strat – przyp. aut.), brak wizji i planów oraz przerost zatrudnienia, choć specjaliści z branży lotniczej twierdzili, że lubelskie lotnisko jak na regionalny, położony peryferyjnie, port radzi sobie zupełnie nieźle, a liczba zatrudnionych w nim osób nie odbiega od przyjętych norm.

Włodarze województwa nie kryli również, że nie podoba się im, że prezes – jak to określił marszałek Jarosław Stawiarski – pochodzi „od miasta Lublina”, a stanowisko zawdzięcza prezydentowi Krzysztofowi Żukowi (miasto Lublin jest największym akcjonariuszem PLL – przyp. aut). Ubiegłotygodniowa decyzja Rady Nadzorczej PLL S.A. o odwołaniu zarządu była…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 29.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here